Strona główna Sport Piłka nożna Piłkarki Polonii pokonały UKS Bierutów

Piłkarki Polonii pokonały UKS Bierutów

0

W niedzielne popołudnie na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy kolejnego rywala podejmowały seniorki Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS Polonia Świdnica. Po czterech kolejkach III ligi świdniczanki zajmowały czwartą lokatę, a ich przeciwniczki – UKS Bierutów piątą. Wszystko więc zapowiadało ciekawą rywalizację i trudne zadanie dla naszego zespołu.

Niestety biało-zielone nie weszły dobrze w mecz. Początek był bardzo nerwowy i chaotyczny w wykonaniu naszej drużyny i przyczyniło się to do utraty pierwszego gola. Naszym dziewczętom nie pozostało nic innego jak przyspieszyć swoją grę, poprawić dokładność i tempo, aby odrobić straty. Z minuty na minutę świdniczanki coraz bardziej przejmowały inicjatywę. Świetnych okazji nie wykorzystały Kamila Kosior oraz Julia Furmankiewicz. Na szczęście udało się to kilka minut później, gdy Kamila Kosior strzałem z dystansu pokonała bramkarkę z Bierutowa. Niestety do przerwy wynik nie uległ już zmianie i do szatni polonistki zeszły przy stanie 1:1.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się zupełnie inaczej, to nasze zawodniczki od pierwszej minuty przejęły inicjatywę i kontrolowały przebieg gry. Szybko przełożyło się to na kolejne zdobycze bramkowe. Najpierw Kamila Kosior wyprowadziła zespół na prowadzenie wykorzystując błąd defensorki Bierutowa i po raz kolejny wpisała się na listę strzelców. Następne trafienia były autorstwa Pauliny Leśniak oraz Moniki Garbacz, która zdobyła czwartego i piątego gola dla naszego zespołu.

– Bardzo się cieszę, że trzy punkty zostały w Świdnicy. Po trzech wyjazdach wreszcie mogliśmy zgarnąć pełną pulę na własnym stadionie. Dziękuję swoim zawodniczkom za zaangażowanie i wolę walki. Myślę, że było to w pełni zasłużone zwycięstwo choć nie przyszło wcale łatwo. W dalszym ciągu musimy pracować nad błędami, które powielamy praktycznie w każdym meczu. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu ligowym, który za tydzień rozegramy w Radwanicach – wyznał trener Damian Błaszczyk.

Skład: Maciejewska (65’ Samborska), Sorota, Furmaniuk, Klasa, Kassan (35’ Simlat), Kozak (55’ Wełyczko), Leśniak, Garbacz (70’ Hajduk), Sochacka, Kosior, Furmankiewicz

Poprzedni artykułSzczegółowe wyniki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej [FOTO]
Następny artykułUpolowali piękne grzyby [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]