Strona główna Wydarzenia Okulistyka szpitala „Latawiec” najlepsza na Dolnym Śląsku

Okulistyka szpitala „Latawiec” najlepsza na Dolnym Śląsku

7

Oddział Okulistyczny z Pododdziałem Dziecięcym RSS „Latawiec” w Świdnicy zdobył 1 miejsce na Dolnym Śląsku i 7 miejsce w Polsce wśród najlepszych oddziałów okulistycznych według rankingu „WPROST”. Nagrodę na Gali „Orły Wprost” we Wrocławiu odebrała dr Maria Smolarek Wicher kierująca oddziałem.

Ankieta, na podstawie której oceniono oddział, obejmowała takie zagadnienia jak analiza schorzeń odwarstwienie siatkówki, jaskrę, retinopatię cukrzycową, zaćmę, zmiany chorobowe powiek (guzy, zniekształcenia wrodzone bądź nabyte), zmiany na rogówce oka.

Na wysoką pozycję miała wpływ również ocena obszarów m.in. długości pobytu na oddziale, ilości tych samych pacjentów przyjętych na oddział w ciągu miesiąca od daty ich wypisania, ilości wykonywanych zabiegów, struktury hospitalizacji, warunków bytowych pacjentów, zakresu diagnostyki dostępnej na miejscu w szpitalu, ilości łóżek, posiadanych certyfikatów jakości i akredytacji, ilości leczonych oraz opinii trzech innych oddziałów spoza własnego szpitala.

Na Gali „Orły Wprost”, która odbyła się 26 września we Wrocławiu, nagrodę odebrała kierująca Odziałem Okulistycznym dr Maria Smolarek Wicher. Jednostka świdnickiego „Latawca” otrzymała pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku i 7 miejsce w Polsce wśród najlepszych oddziałów okulistycznych.


Z pośród 15 oddziałów funkcjonujących przy RSS „Latawiec” zgłoszono również do rankingu Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. Zdobyły trzecie miejsce na Dolnym Śląsku – w leczeniu nowotworów układu pokarmowego Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej kierowany przez dr n. med. Adana Biernackiego oraz w zakresie zabiegów ortopedycznych Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej kierowany przez dr Józefa Kortę.

/Szpital „Latawiec” w Świdnicy/

Poprzedni artykułGigantyczna kania w podżarowskim lesie [FOTO]
Następny artykułHip-hopowy piątek z KęKę i Produkt74