Strona główna Wydarzenia Świdnica Małżeńska randka z wykładami, modlitwą i koncertami

Małżeńska randka z wykładami, modlitwą i koncertami [PROGRAM]

0

Zbliża się już siódma edycja Kongresu Małżeństw w Świdnicy. Tegoroczne wydarzenie poświęcone wolności i przebaczeniu w małżeństwie zaplanowano w dniach od 6 do 8 października w Teatrze Miejskim. W programie znajdują się zarówno wykłady, modlitwa jak i koncerty. Wśród zaproszonych gości i prelegentów jest najmłodsza córka św. Gianny Beretty Molli – Gianna Emanuela Molla.

Kongres Małżeństw, organizowany przez Fundację Małżeństwo i Rodzina oraz współorganizowany przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej, Urząd Miasta Świdnica i Świdnicki Ośrodek Kultury, zaplanowano w dniach od 6 do 8 października. VII edycji wydarzenia przyświecać będzie hasło „Wolność i przebaczenie”. – Mamy przed sobą bardzo ciekawe wydarzenie o randze ogólnopolskiej. Pomysłodawcą i organizatorem tego wydarzenia był ks. Roman Tomaszczuk, który od roku jest zakonnikiem, a my kontynuujemy jego dzieło – mówił ks. Krzysztof Ora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

Wydarzenie miało pokazywać wartość małżeństwa, ale też być wsparciem przy budowaniu małżeńskiej relacji i przy radzeniu sobie z problemami. – Dzieło kongresu wpisuje się w troskę kościoła o małżeństwo, rodzinę i sprzyja temu, by ukazywać piękno i głębię sakramentu małżeństwa, wspólnoty małżeńskiej i relacji między małżonkami – wyjaśniał ks. Krzysztof Ora.

Kongres, jak zauważyli organizatorzy cieszy się dużym zainteresowaniem. – Teatr Miejski w Świdnicy ma ograniczoną ilość miejsc – 340, a my w tej chwili mamy zapisanych 380 osób, więc część z nich jest na liście rezerwowej – stwierdziła Anetta Kasprzak-Radecka z Fundacji Małżeństwo i Rodzina. Lista osób już jest zamknięta, ale organizatorzy zachęcają do odwiedzania strony – http://www.malzenstworodzina.pl/projekty/kongres/, na której będzie można znaleźć materiały filmowe i relacje z tegorocznej edycji wydarzenia.

Trzydniowe przedsięwzięcie wypełnione będzie modlitwą i wieloma wykładami. Wśród kongresowych gości i prelegentów jest najmłodsza córka św. Gianny Beretty Molli – Gianna Emanuela Molla. – Była ona ostatnią świętą ogłoszoną podczas pontyfikatu św. Jana Pawła II. 55-letnia dziś Gianna Beretta Molla urodziła się siedem dni przed śmiercią swojej mamy. To właśnie Giannę Berettę uratowała święta, by mogła urodzić się zdrowa – przedstawiał gościa specjalnego kongresu Jarosław Radecki z Fundacji Małżeństwo i Rodzina.

W trakcie kongresu przyznawana jest nagroda „Amicus Matrimoniorum”, czyli Przyjaciel Małżeństw. Statuetkę zaprojektowali i wykonali państwo Magdalena i Andrzej Kucharscy ze Świdnicy.

Na kongresie nie brakuje także koncertów . – Udało nam się zaprosić artystów pierwszoligowych. Posłuchamy Mate.O, czyli Mateusz Otręba. To kompozytor, autor tekstów i wokalista, a oprócz tego jeszcze fotograf. Nagrał już kilka autorskich albumów i występował w wielu miejscach. W jego muzyce pobrzmiewają elementy– rocka, folku czy jazz. [..] Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół New Life’m. O muzyczną stronę dba część rodziny Pospieszalskich i myślę, że to jest wizytówka formacji. Z zespołem współpracowało wielu zdolnych wokalistów jak Mieczysław Szcześniak – przedstawiał program Jarosław Radecki.

Program VII Kongresu Małżeństw:
Miejsce: Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 41, Temat Kongresu: Wolność i przebaczenie

Piątek , 6 X 2017
godz. 16.00 –  rozpoczęcie rejestracji
godz. 18.00 – otwarcie
godz. 18.30 –  Marcin i Monika Gajdowie  – Młode wino. Otwartość na zmiany warunkiem dojrzewania w miłości.
godz. 19.45 – Mate.O – Koncert  Pieśni naszych ojców
godz. 21.30 – kompleta i akt zawierzenia się św. Józefowi, Komunia święta – bp Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

Sobota, 7 X 2017
Godz. 8.30 – jutrznia
Godz. 9.00 – ks. Mariusz Rosik, Naiwność czy uzdrowienie? O przebaczeniu biblijnie
Godz. 10.00 – o. Maciej Zięba OP, Wolność i pojednanie według Jana Pawła II
Godz. 11.00 – kawa
Godz. 11.30 – Jakub i Agnieszka Kołodziejowie, Etapy procesu przebaczenia
Godz. 12.30 – ks.  Mirosław  Maliński, Czy to musi być ojciec i matka? Czy inne warianty natura nam wybaczy?
13.45-15.30 – obiad w II turach
Godz. 15.30 – świadek – Gianna Molla (Włochy)
Godz. 17.00 – koncert New Life’m
Godz. 18.30 – 19.30 – kolacja w II turach
Godz. 19.30 – modlitwa uwielbienia – ks. Rafał Masztalerz

Niedziela, 8 X 2017
godz. 8.30 – jutrznia
Godz. 9.00 – o. Stanisław Jarosz OSPPE , Czy i kiedy małżeństwo jest sukcesem? Czyli o tym co nie zawsze bywa mówione
Godz. 9.50 – ks. Krzysztof Kralka SAC, Walka duchowa w małżeństwie
Godz. 10.40 – przerwa na kawę
Godz. 11.10 – Wiesława Stefan, Być wiernym i wolnym w małżeństwie
Godz. 12.00 – Podsumowanie
Godz. 13.00 – Msza św. – katedra
Godz. 14.00 – obiad

Tekst i zdjęcia: AN

Poprzedni artykułCo nas czeka na boiskach piłkarskich? Zapowiedź, relacja live!
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Łukowa