Strona główna Kultura Kocha teatr i pracę z młodzieżą. Ryszard Dykcik nagrodzony

Kocha teatr i pracę z młodzieżą. Ryszard Dykcik nagrodzony [FOTO]

0

Nie czuje się ani bardziej aktorem, ani bardziej reżyserem. Od przeszło kilkunastu lat wystawia sztuki teatralne na deskach Teatru Bezdomnego w Żarowie. Zapytany o to, skąd czerpie inspiracje i co najbardziej motywuje go do działania. Bez wahania odpowiada, że to właśnie młodzież napędza go do działania. Za swoją dotychczasową działalność na rzecz kultury Ryszard Dykcik został nagrodzony statuetką „Mamuta Kultury”.

Nagroda została wręczona w piątek, 15 września podczas inauguracji roku kulturalnego w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. – To dla mnie wyjątkowe wyróżnienie. Dziękuję aktorom Teatru Bezdomnego, że im się nie znudziło i dalej chcą grać w żarowskim teatrze. Trudno zliczyć, ilu wystąpiło ich już na deskach Teatru Bezdomnego. Najważniejsze, że przychodzą, bo dla mnie tak naprawdę najważniejszą nagrodą jest udana premiera, zadowolenie aktorów i niegasnąca ciekawość na twarzy widza – dziękował Ryszard Dykcik, założyciel Teatru Bezdomnego w Żarowie.

Statuetkę „Mamuta Kultury” już po raz drugi przyznało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Podczas inauguracji roku kulturalnego dyrektor GCKiS Tomasz Pietrzyk oraz Anna Suchodolska zastępca dyrektora podsumowali ubiegłoroczną działalność kulturalną. To był rok pełen wydarzeń, zarówno kulturalnych, jak i sportowych. Wystawy, historyczne prelekcje, cykliczne imprezy, ciekawe projekty, spotkania i organizacja wakacyjnych zajęć. Wiele się działo. – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie to marka rozpoznawalna na terenie powiatu świdnickiego, wzbudza zachwyt przyjezdnych i wreszcie marka, w której drzemie ogromny potencjał. W planach na kolejny sezon jest kontynuacja realizowanych projektów, ale nie tylko. Stawiamy także na nowości. Wśród nich będzie konkurs kulinarny, lekcje historyczne współorganizowane przez Żarowską Izbę Historyczną oraz projekty „Wierzbna od nas wszystko się zaczęło”, „Młyny Zastruże i Siedlimowice. Sztuka i Rzemiosło” i „Żarowskie legendy – konkurs literacki i plastyczny”. O szczegółach będzie można dowiedzieć się już niebawem – mówił Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Zwieńczeniem spotkania był koncert zespołu Raz Dwa Trzy, który wystąpił dla wszystkich mieszkańców w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułPotrącony rowerzysta trafił do szpitala [AKTUALIZACJA]