Strona główna Sport Moto Finałowe starcie świdniczanina o podium prestiżowych zawodów

Finałowe starcie świdniczanina o podium prestiżowych zawodów [FOTO]

0

Już w najbliższy weekend na Torze Poznań, w dniach od 22 do 24 września odbędzie się finałowa runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Hour Race, w których udział bierze Damian Lempart – 21-letni kierowca pochodzący ze Świdnicy. Damian wspólnie z Miłoszem Matuszykiem wystąpią w barwach zespołu MMM Racing, za kierownicą BMW 318is.

Damian oraz Miłosz zajmują obecnie czwartą pozycję w rocznej klasyfikacji grupy D4-2000, jednak młodzi kierowcy wciąż zachowują szansę nawet na tytuł wicemistrzów Polski. W idealnym przypadku, Damian powtórzy sukces sprzed 2016 roku, w którym wywalczył w debiucie tytuł wicemistrza Polski. Przed kierowcami stoi niezwykle trudne zadanie ze względu na presję, bardziej doświadczonych i lepiej uzbrojonych sprzętowo rywali.

Czeka mnie niezwykle ciężki weekend wyścigowy, ze względu na stawkę o jaką się toczy obecnie rywalizacja. Spędziłem mnóstwo czasu na trening i analizę toru oraz swoich błędów. Mimo wszystko liczę na to, aby spadł obficie deszcz. Ciężkie warunki pogodowe mogą być moim sprzymierzeńcem przy dosyć dużej różnicy osiągów między samochodami z którymi musimy rywalizować. Co by się nie działo, chcę dać z siebie wszystko i powalczyć o jak najlepszy wynik aż do linii mety. Trzymajcie kciuki! – mówi Damian Lempart.

Wszelkie szczegółowe informacje nt startów Damiana można śledzić na bieżąco na stronie Facebook kierowcy: facebook.com/lempartracing

Poprzedni artykułPowalczyli na wymagającej trasie
Następny artykułOnanizował się i łapał kobietę za pośladki