Strona główna Sport Inne Po raz trzeci zagrają dla Wiesia Kułakowskiego

Po raz trzeci zagrają dla Wiesia Kułakowskiego

0

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fan Klub oraz przyjaciele z tenisowych kortów zapraszają na trzeci już Turniej Tenisowy Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego, znakomitego pedagoga, trenera i wielkiego sympatyka sportu. Zawody odbędą się w niedzielę, 3 września na kortach przy ulicy Śląskiej.

Zapisy w dniu zawodów, rozpoczęcie o godzinie 9.00. Zagrają wybrane w drodze losowania pary mieszane, preferowane pary małżeńskie. System i długość gier uzależnione będą od ilości uczestników. W trakcie zawodów delegacja uczestników turnieju odwiedzi grób Wiesia. Wydarzenie zwieńczy spotkanie przy grillu, w trakcie którego będzie okazja do wspomnienia patrona memoriału.

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego. Organizatorami 3. Turnieju Tenisowego Mikstów pamięci Wiesia Kułakowskiego są ŚOSiR i Tenis Fan Klub przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, firmą JAKO i Fundacją Łączy Nas Football.

Poprzedni artykuł10 tys. zł dla poszkodowanych w nawałnicach
Następny artykułRada Miejska zgodziła się na kolejne obligacje