Strona główna Sport Piłka ręczna Piłkarze ręczni ŚKPR-u drudzy w Lesznie

Piłkarze ręczni ŚKPR-u drudzy w Lesznie

0

Z remisem i minimalną porażką wrócili z Leszna piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Towarzyski turniej z udziałem trzech pierwszoligowców był kolejnym etapem przygotowań do rozpoczynającego się 9 września nowego sezonu.

W rozegranym w sobotę, 26 sierpnia turnieju obok gospodarzy – Realu Astromalu Leszno i ŚKPR-u wystąpił jeszcze Grunwald Poznań. Świdniczanie, którzy tym razem nie wystąpili w optymalnym składzie (zabrakło Konrada Cegłowskiego i Patryka Dębowczyka, a Adrian Prus i Kamil Rogaczewski wystąpili tylko w pierwszym spotkaniu) najpierw przegrali 26:27 (11:13) z Realem Astromalem Leszno, a następnie zremisowali 22:22 (12:10) z Grunwaldem. W trzecim spotkaniu Real Astromal pokonał Grunwald 28:23 i dzięki temu zwyciężył w imprezie. Świdniczanie zameldowali się na drugim miejscu.

– Spotkały się trzy zespoły o bardzo zbliżonych umiejętnościach. Oba mecze należały do naszych skrzydłowych, którzy wobec bardzo mocnego środka obrony rywali kończyli większość akcji. Troszkę szkoda remisu z Grunwaldem, bo bramkę straciliśmy po rzucie bezpośrednim, już po końcowej syrenie. Wiemy nad czym musimy jeszcze pracować i jedziemy dalej – skwitował występy zespołu Arkadij Makowiejew, wiceprezes klubu.

Kolejny test Szare Wilki przejdą we wtorek, 28 sierpnia. O 18.30 w hali Zawiszów zmierzą się występującym w PGNiG Superlidze Chrobrym Głogów.

Real Astromal Leszno – ŚKPR Świdnica 27:26 (13:11)

ŚKPR: Prus, Wasilewicz, Bajkiewicz – Brygier 6, Borszowski 5, P. Rogaczewski 5, K. Rogaczewski 3, D. Kijek 2, Lasak 2, Piędziak 1, Makowiejew 1, Chaber 1, P. Kijek

ŚKPR Świdnica – Grunwald Poznań 22:22 (12:10)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Brygier 7, Borszowski 5, P. Rogaczewski 4, Chaber 2, D. Kijek 1, P. Kijek 1, Piędziak 1, Lasak, Makowiejew

/ŚKPR/

Poprzedni artykułZacznij rok szkolny z Cinema 3D [KONKURS]
Następny artykułMKP Wołów wypunktowany przez Polonię-Stal Świdnica! [FOTO]