Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nowe miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy

Nowe miejsca w Środowiskowym Domu Samopomocy

0

Od września Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach będzie dysponował większą liczbą miejsc, z których skorzystają także mieszkańcy gminy Dobromierz. Uchwale w tej sprawie przyjęli na ostatniej sesji świebodziccy radni.

Radni Świebodzic jednogłośnie poparli uchwałę o zawarciu porozumienia między Gminą Świebodzice a Gminą Dobromierz, dotyczącego korzystania z usług Środowiskowego Domu Samopomocy w Świebodzicach przez mieszkańców ościennej gminy.

ŚDS dysponuje od września większą liczbą miejsc, co oznacza, że może przyjąć większą liczbę uczestników, także z Gminy Dobromierz, ponieważ było zainteresowanie ze strony mieszkańców tej gminy. Pobyt w ŚDS nie obciąża w żaden sposób budżetu samorządu (placówka pozyskała na funkcjonowanie dotacje), zatem chętnie przyjmie uczestników spoza Świebodzic.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest ośrodkiem wsparcia dziennego pobytu, przeznaczonym dla osób, które ukończyły 18. rok życia, cierpiących z powodu zaburzeń psychicznych oraz osób niepełnosprawnych intelektualnie niewymagających leczenia szpitalnego.

Działalność domu obejmuje wszelkie szczeble życia społecznego oraz aktywne wspieranie osób z upośledzeniem umysłowym i z zaburzeniami psychicznymi, a także przeciwdziałanie stygmatyzacji, dyskryminacji i tworzenie mechanizmów wyrównujących szanse życiowe oraz warunki do korzystania z przysługujących ich praw. Dom zapewnia wparcie psychologiczne, pomoc oraz szereg działań rehabilitacyjnych, które mają na celu poprawę jakości życia i funkcjonowania w społeczeństwie, jak również funkcjonowania w życiu codziennym osobom, które samodzielnie nie radzą sobie z zadaniami pojawiającymi się każdego dnia.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Świebodzicach znajduje się w Centrum Rehabilitacji Społecznej przy ul. Parkowej 4.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułRada Miejska zgodziła się na kolejne obligacje
Następny artykułSpłonęło doszczętnie