Strona główna Wydarzenia Noc Perseidów w Żarowie

Noc Perseidów w Żarowie

0

Deszcz spadających gwiazd będzie można zaobserwować od godziny 20.00 do 6 rano, w sobotę 12 sierpnia. Z tej okazji Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej, Klub Łączności Radiowej SP6PZG zapraszają na wspólne obserwacje w Żarowie. Nie zabraknie także innych atrakcji.

Perseidy, czyli noc spadających gwiazd to nic innego, jak meteory spalające się w atmosferze Ziemi. Deszcz spadających gwiazd będzie można zaobserwować od godziny 20:00 do 6 rano. Według specjalistów patrząc w tym czasie na niebo – możemy zaobserwować ok. 100 spadających gwiazd na godzinę! W związku z powyższym Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej, Klub Łączności Radiowej SP6PZG w Świdnicy zapraszają na wspólne obserwacje i nie tylko na ul. Bolesława Chrobrego 3 w Żarowie.

Obserwacja nieba, sama w sobie jest piękna. Jednak organizatorzy spotkania zachęcają do uczestnictwa w głównym punkcie programu edukacyjnego:

1. POZNAJ RÓŻNE FORMY RADIOKOMUNIKACJI AMATORSKIEJ:

Bezpłatny blok teoretyczno-praktyczny:

11:00-14:00 – Punkt Medyczny – Bezpłatne badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru

11:00-15:00 – Warsztaty elektroniczne – Ćwiczenia praktyczne w montażu prostych układów elektronicznych

11:00-18:00 – Pokaz amatorskich środków łączności radiowych

11:00-23:00 – Pokazy i warsztaty – Praca radiostacji amatorskiej emisjami fonicznymi, telegraficznymi i cyfrowymi na różnych pasmach.

e) 21:30-03:00 – Pokaz praktyczny – Noc spadających gwiazd, zostanie wykorzystana do prowadzenia łączności poprzez odbicia fal radiowych od śladów spadających meteorytów.

2. KINO PLENEROWE W TOWARZYSTWIE GWIAZD

21:15-23:00 – Zapraszamy wszystkich miłośników kina pod chmurką, na projekcję filmową w noc spadających gwiazd.

/Fundacja Inicjatywa B/

Poprzedni artykułSuper okazja dla fanów horroru [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]
Następny artykułSzczegółowy plan sparingów ŚKPR-u Świdnica