Strona główna Wydarzenia Strzegom Nagroda dla profesora

Nagroda dla profesora

0

Honorowy Obywatel Strzegomia, profesor Stanisław Nicieja otrzymał Śląską Nagrodę Kulturalną Landu Dolnej Saksonii. Wyróżnienie zostanie wręczone 12 sierpnia w Osnabrück w Saksonii.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia oraz wkład w promowanie kultury Śląska. Niemiecko-polskie jury przyznało nagrodę prof. Stanisławowi Niciei – historykowi i pisarzowi, pochodzącemu ze Strzegomia, mieszkającemu w Opolu, za szczególne zasługi w zakresie utrzymywania, rozwoju i propagowania śląskiego dorobku kulturalnego, za walory literackie jego licznych książek, za ratowanie śląskich zabytków materialnych i długoletnie kierowanie Uniwersytetem Opolskim, któremu nadał piękny kształt artystyczny i znaczącą rangę w utrzymywaniu relacji polsko-niemieckich.

Wręczenie nagrody będzie miało miejsce 12 sierpnia w Osnabrück w Saksonii. Dotychczasowymi laureatami tej nagrody z polskich artystów byli m.in. Tadeusz Różewicz, Wojciech Kilar, Mikołaj Górecki, Jan Jakub Kolski, Franciszek Pieczka, Jan Miodek, Olga Tokarczuk i Ewa Michnik.

/UM w Strzegomiu/

Poprzedni artykułEfektowna wygrana Gromu
Następny artykułKot meloman