Strona główna Temat dnia Lato i klimatyzacja samochodowa

Lato i klimatyzacja samochodowa

0

Mamy lato. Za oknami naszych domów temperatury nierzadko sięgające ponad trzydziestu stopni Celsjusza. W takich warunkach zapewne niechętnie wchodzisz do rozgrzanego samochodu. Po włączeniu silnika zazwyczaj pierwszą rzeczą, którą wykonujesz jest uruchomienie klimatyzacji. Po paru minutach, atmosfera wewnątrz pojazdu jest o wiele przyjemniejsza. Jednak co zrobić, jeśli klimatyzacja nie działa lub gdy działa bardzo słabo?

Pierwszą i podstawową sprawą jest udanie się na serwis klimatyzacji. Serwisant powinien podłączyć specjalistyczny sprzęt i zgodnie ze sztuką sprawdzić czy w układzie klimatyzacji był w ogóle gaz. Jeśli było go mało lub nie było go wiadomym jest, iż klimatyzacji mogła działać nie sprawnie. Mało tego w takim przypadku diagnosta musi znaleźć miejsce, z którego ucieka gaz i takie miejsce należy naprawić wymieniając nieszczelną część.

Zdarza się też tak, gdy to klimatyzacja zasadniczo jest sprawna i od strony technicznej nie ma zastrzeżeń, a jej wydajność jest ciągle niska. Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy jest zabrudzony filtr kabinowy. O ile filtr oleju i filtr powietrza zazwyczaj wymieniasz wraz z olejem, to często zdarza się zapomnieć o filtrze przeciwpyłowym, który oczyszcza powietrze wpadające do kabiny pasażerskiej. Niedrożność nadmuchu spowodowana zabrudzonym wspomnianym filtrem może obniżać skuteczność działania klimatyzacji. Dobrą informacją jest to, że w większości samochodów możesz sam wymienić taki filtr. Jeśli nie jesteś pewien jaki filtr będzie pasował do Twojego samochodu możesz skorzystać z katalogu na AutoczesciOnline24.pl. Wymiana i jej stopień trudności jest zależna od marki i modelu samochodu, jednak najczęściej w pudełku z filtrem dołączona jest instrukcja montażu.

Klimatyzacja jest bardzo ważna, szczególnie w upalnie dni. Pamiętaj o jej regularnym serwisie, pozwoli Ci to cieszyć się jej skutecznym działaniem.

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFestiwalowo w ogródku przy dworcu
Następny artykułSierpień z CINEMA3D [ROZWIĄZANIE KONKURSU]