Strona główna Wydarzenia Dobromierz Kolejne pieniądze na kanalizację

Kolejne pieniądze na kanalizację

0

Wójt gminy Dobromierz Jerzy Ulbin odebrał z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Wicemarszałek Ewy Mańkowskiej promesę w wysokości prawie 2 milionów złotych, która zostanie przeznaczona na budowę kanalizacji w Szymanowie, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Obecnie  w gminie Dobromierz  trwa realizacja zadania pn. ,,Budowa kanalizacji sanitarnej w Aglomeracji Gniewków, gmina Dobromierz – I Etap, budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Czernicy, Gniewkowie i Dzierzkowie”, na które pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 5,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Dodatkowo w ostatnim czasie zorganizowane zostało spotkanie dotyczące etapów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków oraz programu dofinansowania z budżetu gminy kosztów budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

– Budowa zbiorczego systemu odbioru zanieczyszczeń przyczyni się do osiągnięcia efektów ekologicznych w postaci podłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej mieszkańców naszej gminy oraz do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń przedostających się do wód oraz gruntu poprzez nieszczelne szamba przydomowe, ochrony i polepszenia stanu zdrowia mieszkańców, podniesienia standardu ich życia oraz zwiększenia świadomości ekologicznej osób korzystających z powstałej infrastruktury – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

/UG Dobromierz/

Poprzedni artykułŚwidnica znów stanie się plenerem malarskim artystów
Następny artykułJaworzyna Śląska ma pomysł na las