Strona główna Temat dnia II Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego – Rynek 25-27 sierpnia 2017r.

II Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego – Rynek 25-27 sierpnia 2017r.

0

Biała Dama Multipub, Browar Świdnica i Ambasada SanEscoBAR, jako pomysłodawcy i współorganizatorzy II Świdnickiego Festiwalu Piwa Rzemieślniczego, zapraszają na dużą plenerową imprezę, która odbędzie się już w najbliższy weekend na świdnickim Rynku.

Otwarcie w piątek 25 sierpnia o 10:00, sobota od 10:00, a zakończenie w niedzielę 27 sierpnia ok. 19:00. Będzie można spróbować ponad stu rodzajów piwa rzemieślniczego z 20 zaproszonych małych browarów, zjeść dedykowane potrawy, posłuchać energetycznej muzyki na żywo, wziąć udział w pokazach warzenia piwa domowego i szkoleniu sensorycznym, popatrzeć jak pracują najbardziej znani blogerzy piwni oraz porozmawiać z twórcami złotego trunku z całej Polski i Czech.

 

A co przygotowali dla Państwa nasi świdniccy wystawcy?

Biała Dama Multipub zaprasza do aż 3 swoich źródełek: namiot przy scenie, ogródek przy Rynek 25 i piwnica przy Pułaskiego 16 – łącznie 18 kranów – z których serwowane będzie piwo z browarów: Bazyliszek, Pracownia Piwa, Pinta, Kingpin, Revolta i Lindemans z owocowymi lambikami uwielbianymi przez kobiety. Oczywiście będzie też Świdnickie Marcowe i czeski Krakonos. Na uwagę zasługuje aż 6 pozycji premierowych, w tym piwo z mlekiem zmieszanym z mango! Tak jak w roku ubiegłym, będzie można zdobyć jeden z 50 wspaniałych pokali 0.5 Browaru Bazyliszek. W sobotę o 17:00 zaczynamy finałową bitwę Świdnickiej Wojny Piwnej w piwnicy. O 22:00 ogłoszenie wyników oraz podanie kategorii konkursowych na III Konkurs i Spotkanie Piwowarów Domowych 16 grudnia w Białej Damie. Od 18:00 w piwnicy odbędzie się także spontaniczne, nieformalne spotkanie piwowarów domowych. Do zobaczenia!

Miejscowy Browar Świdnica, oferujący najszerszy wachlarz smaków piwa, od klasycznego pilsnera, przez nowofalowe pale ale chmielone odmianami amerykańskimi i afrykańskimi i piwa kwaśne, na Barley Wine i RIS kończąc. Ostatnie piwa zostały poddane procesowi leżakowania w beczkach po szkockiej whisky, aromat i smak który powstał po kilku miesiącach nie pozostawia złudzeń- te piwa to czołówka piwowarskiego rzemiosła.

Najbardziej klimatyczne stanowisko Festiwalu – będziemy gasić pragnienie wprost ze strażackiego Stara 660, zapraszamy do zrobienia pamiątkowej fotografii.

Ambasada San EscoBAR zaprasza serdecznie do skorzystania ze specjalnej festiwalowej oferty. Przygotowaliśmy  dla Państwa piwa z Browarów: Widawa, Cztery Ściany, Stu Mostów, Kingpin, Maryensztadt, Beer Bros, Profesja, Szpunt, Wbrew, Absztyfikant, Bednary, Hop La La, Antybrowar, Weinstefaner (Niemcy) i Chotebor (Czechy) .
Dodatkowo prócz piw, które serwować będziemy w siedzibie Ambasady zapraszamy do skorzystania z premierowego stoiska Browaru Żeglarskiego, nowego browaru kontraktowego na Polskiej scenie kraftowej. Dla amatorów napojów bezalkoholowych przygotowaliśmy na Stoisku Targów Zdrowej Żywności degustację orzeźwiającej Kambuczy, herbaty poddanej procesowi fermentacji w kontrolowany sposób, a dla łasuchów będą serwowane Bolko – Bissen, tradycyjne świdnickie pierniki.
Zapraszamy!

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKolejny świetny występ ŚKPR-u Świdnica
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]