Strona główna Wydarzenia Festiwal Mąki w Siedlimowicach po raz drugi

Festiwal Mąki w Siedlimowicach po raz drugi

0

Konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, maraton gier planszowych, nocne zwiedzanie zabytkowego młyna, a na koniec koncert zespołu Dziwoludy. 2 września w godzinach od 14:00 do 21:00 w Siedlimowicach odbędzie się II Festiwalu Mąki.

Już w sobotę, 2 września w młynie w Siedlimowicach wielkie święto mąki. Po Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim, który gościł w zabytkowych murach siedlimowickiego młyna, przychodzi czas na drugą odsłonę Festiwalu Mąki, którego organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Najważniejszym punktem święta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. Mogą się do niego zgłaszać wszyscy, którzy amatorsko zajmują się wypiekiem chleba. Swoje specjały należy dostarczyć w dniu imprezy do godziny 15:00. Fundatorem nagród w konkursie „Chlebowzięci” jest piekarnia Pasol-Paco. Regulamin dostępny jest na stronie www.centrum.zarow.pl.

Ponadto na festiwalowych gości będą czekały specjały przygotowane przez lokalnych i regionalnych pasjonatów zdrowego jedzenia.

/Magdalena Pawlik, UM Żarów/

Poprzedni artykułŚwidniczanin pojedzie na Mistrzostwa Świata 70.3 Ironman do RPA!
Następny artykułAgresywne psy zagryzły kota, mieszkańcy boją się o życie dzieci [FOTO]