Strona główna Sport Lekkoatletyka Fajdek przebrnął eliminacje i powalczy o medal MŚ!

Fajdek przebrnął eliminacje i powalczy o medal MŚ!

0

Wychowanek UKS-u Zielony Dąb Żarów przebrnął eliminacje konkursu rzutu młotem podczas rozgrywanych w Londynie lekkoatletycznych Mistrzostw Świata. W piątkowy wieczór trzymamy kciuki za Pawła Fajdka i liczymy na jego trzeci z rzędu złoty medal mistrzostw globu!

Minimum kwalifikacyjne w Londynie wynosiło 75 metrów i 50 centymetrów. W pierwszej próbie Fajdek rzucił spokojnie na zaliczenie próby, uzyskując 71,43 m. W drugiej nie pozostawił już złudzeń posyłając młot grubo powyżej granicy 76 metrów. Jak powiedział był to rzut spokojny, poprawny technicznie, ale nie z użyciem całej mocy. Czuje się dobrze, liczy na wsparcie kibiców i obronę mistrzowskiego tytułu. – Dwukrotnie posmakowałem już złotego medalu mistrzostw świata. Wiem jak to smakuje i nie chcę tego stracić – wyznał nasz znakomity młociarz.

W piątek, 11 sierpnia o 21.30 początek finałowego konkursu (transmisja w TVP 1). Kibice marzą o biało-czerwonym podium wypełnionym w 2/3. Oprócz Fajdka w gronie kandydatów do medalu wymienia się także Wojciecha Nowickiego, który wypełnił wczoraj minimum kwalifikacyjne już w pierwszym rzucie.

/MDvR/

Poprzedni artykułME: Odliczanie czas zacząć
Następny artykułDora czeka na kochający dom [FOTO]