Strona główna Sport Piłka nożna Dobra gra i pewna sparingowa wygrana piłkarzy Polonii-Stali

Dobra gra i pewna sparingowa wygrana piłkarzy Polonii-Stali

0

Na niewiele ponad tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarze Polonii-Stali Świdnica odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo, wygrywając na wyjeździe z ligowym rywalem Pogonią Oleśnica 3:1.

Od początku meczu świdniczanie ruszyli do zdecydowanej ofensywy, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie do siatki trafił Robert Myrta, a pięć minut później na 2:0 podwyższył nasz młody pomocnik Szymon Tragarz. W połowie pierwszej odsłony w roli głównej wystąpił niestety miejscowy sędzia główny tego test-meczu. Arbiter pokazał drugą żółtą kartkę Patrykowi Salamonowi, wyrzucił go z boiska i nie zezwolił na zastąpienie naszego stopera innym zawodnikiem. W meczach sparingowych to raczej precedens, kartki są rzadkością o ile nie dotyczą oczywiście jakiś brutalnych fauli, a same sparingi służą jak najlepszemu przygotowaniu do sezonu, a nie grą dziesięciu zawodników na jedenastu. Jeszcze do przerwy gospodarze zdołali zmniejszyć dystans, skutecznie wykorzystując rzut karny.

W przerwie, do arbitra doszło najwyraźniej, że to tylko sparing i zezwolił „Bliźniakowi” na powrót na boisko. W drugiej połowie dołożyliśmy jedno trafienie autorstwa Bartłomieja Skowrońskiego i zwyciężyliśmy pewnie 3:1. – To był dobry mecz w naszym wykonaniu, stwarzaliśmy sobie sporo sytuacji bramkowych i mogliśmy coś jeszcze więcej ustrzelić. W porównaniu do poprzednich treningów i mocnych treningów widać, że łapiemy świeżość, a będzie jeszcze lepiej – ocenia trener świdnickiego zespołu Tomasz Oleksy.

Pogoń Oleśnica – Polonia-Stal Świdnica 1:3 (1:2)

Polonia-Stal: B. Kot, Ł. Kot, Salamon, Klemiński, Kozachenko, Somala, Łuszkiewicz, Szuba, Tragarz, Szczygieł, Myrta oraz Szczepaniuk, Białas, Jagieła, Skowroński, Sowa