Strona główna Sport Inne Świdniczanie z medalami Mistrzostw Europy

Świdniczanie z medalami Mistrzostw Europy [FOTO, VIDEO]

0

W końcówce czerwca w Częstochowie rozegrano Otwarte Mistrzostwa Europy w Taekwondo. W Mistrzostwach wystartowało blisko pół tysiąca zawodników reprezentujących 13 państw. Na starcie obserwowaliśmy też przedstawicieli UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica.  

W skład naszej ekipy weszli: Maciej Dobrowolski (dzieci), Hubert Jasinowski, Kacper Szewczyk, Weronika Borkowska, Dawid Szczęsny (młodzicy), Karolina Malinowska (kadeci) i Tomasz Paździora (juniorzy). Niewątpliwie największym sukcesem było zdobycie złotego medalu w walkach semi-contact przez Kacpra Szewczyka, który w drodze na podium musiał pokonać czterech zawodników. Pomimo, że wszystkie walki Kacpra były bardzo emocjonujące, to w finale przeżyliśmy prawdziwy horror, gdy pod koniec praktycznie wygranej walki zawodnik z Mołdawii kopnięciem za 3 punkty doprowadził do remisu. Kacper zachował jednak zimną krew i szybko doprowadził do jednopunktowej przewagi tuż przed końcem czasu, zostając tym samym mistrzem Europy.

W konkurencji walk semi-contact medale zdobyli również Hubert Jasinowski i Tomasz Paździora. Obydwaj stanęli na trzecim stopniu podium. W walkach semi-contact jedną wygraną może pochwalić się Karolina Malinowska, jednak było to za mało aby wdrapać się na podium.  Nie udało się też Karolinie, ani Tomkowi wygrać w walkach light-contact, chociaż Tomek stoczył bardzo ładny i wyrównany pojedynek z Rosjaninem, który finalnie zdobył złoto w tej konkurencji. Żaden inny z późniejszych przeciwników Rosjanina nie sprawił mu tyle problemów, co zawodnik UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica. W pozostałych konkurencjach medale zdobywali Tomasz Paździora – 3. miejsce układy formalne, Weronika Borkowska – 2. miejsce układy formalne, Dawid Szczęsny – 3. miejsce techniki specjalne, Maciej Dobrowolski – 2. miejsce układy formalne, 3. miejsce techniki specjalne i Karolina Malinowska – 2. miejsce układy formalne. Jednym z sędziów zawodów był Jerzy Brzostowski, a kierownikiem ekipy trener Waldemar Zdebski.