Natalia Jankowska z Koła Strzegom zdobyła mistrzostwo Polski w spławiku w kategorii kobiet. Krajowy czempionat w wędkarstwie spławikowym rozegrany został na zbiorniku w Kluczborku.
Na starcie rywalizacji o najwyższe trofeum stanęło 41 zawodników i 44 zawodniczki wraz z trenerami. Po pierwszej turze Natalia była trzecia w sektorze z wagą ryb 7375 g, co dało jej 7. miejsce indywidualnie. Następnego dnia było jeszcze lepiej – w drugiej turze wywalczyła 1. miejsce w sektorze z wagą 12790 g. Po podliczeniu wszystkich wyników okazało się, że Natalia Jankowska zdobyła 4 punkty i z łączną wagą 20165 g wywalczyła tytuł mistrzyni Polski!
Trenerami Natalki są brat Krzysztof Jankowski oraz ojciec Roman Jankowski. Gratulacje dla zwyciężczyni oraz trenerów od Zarządu koła PZW w Strzegomiu złożył prezes Tadeusz Chmieliński.





![Wypadek pod Strzegomiem. Nie żyje kierowca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG-20260107-WA0001-100x75.jpg)




![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
