Strona główna Wydarzenia Świebodzice Rusza budżet obywatelski na 2018 rok

Rusza budżet obywatelski na 2018 rok

0

Do 31 sierpnia można składać propozycje inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Wnioski można przesyłać za pomocą specjalnego formularza, dostępnego na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
Pierwszy etap, czyli zgłaszanie wniosków potrwa do 31 sierpnia. Propozycje można przesyłać drogą elektroniczną na adres [email protected] lub wrzucając kartkę do oznaczonej urny, która znajduje się na parterze ratusza.

Po zakończeniu naboru wniosków, w drugiej fazie, zgłoszone propozycje mieszkańców Świebodzic zostaną przekazane do rozpatrzenia odpowiednim wydziałom Urzędu Miejskiego, które ocenią stopień ich zaawansowania, a także nakłady finansowe potrzebne do ich realizacji. Propozycje, które zostaną pozytywnie zweryfikowane pod względem formalnym, prawnym i finansowym będą wpisane do budżetu na 2018 rok. Listę zatwierdzonych zadań zostanie opublikowana pod koniec roku.

Formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej Świebodzic www.swiebodzice.pl, w zakładce budżet partycypacyjny.

Niemal wszystkie zadania, zgłoszone przez mieszkańców Świebodzic do budżetu na 2016 rok, zostały zrealizowane. Obecnie trwa realizacja zadań, zgłoszonych do budżetu 2017r. To np. remont ulicy Mieszka I, po rozstrzygnięciu przetargów rozpocznie się m. in. zagospodarowanie skweru przy ul. Wiejskiej czy remont nawierzchni ulicy Modrzejewskiej. Wykonany już został II etap remontu nawierzchni chodnika przy ul. Parkowej.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykuł„Wakacje z ekologią” [KONKURS]
Następny artykułŚwiatowej sławy gitarzyści zagrają w Krzyżowej