Strona główna Wydarzenia Świebodzice Powstanie nowa siedziba świebodzickiego zakładu

Powstanie nowa siedziba świebodzickiego zakładu [FOTO]

0

Zakład od 106 lat produkujący w Świebodzicach liny i powrozy buduje nową siedzibę. PPHU Defalin Group S.A. wmurował dziś akt erekcyjny pod budowę nowego zakładu swojej firmy, który będzie się mieścił w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.
Na uroczystość zaproszony został burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, przedstawiciele Rady Nadzorczej Defalinu, prezes firmy wykonawczej, inspektor nadzoru I projektanci.

To dla mnie wielki powód do radości, że kolejna firma, wywodząca się z miasta, postanowiła kontynuować rozwój właśnie tutaj, w Świebodzicach. Państwo, przedsiębiorcy, jesteście konstrukcją, na której opiera się nasza lokalna gospodarka, dajecie miejsca pracy, gwarantujecie rozwój i postęp. Wierzę, że firma będzie przez kolejne sto lat wspierać swoimi produktami rolników na całym świecie. A przy okazji rozsławiać Świebodzice – mówił Bogdan Kożuchowicz.

Obecnie prowadzone są prace przy budowie pierwszej hali, o powierzchni 6,3 tys. m2, do której w grudniu bieżącego roku zostaną przeniesione linie do produkcji taśm PP. Hala może pomieścić 6 linii o łącznym potencjale produkcyjnym ok. 720 ton miesięcznie.

Prezes firmy Lubomir Trojanowski wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście wmurował akt erekcyjny pod nową halą. W ozdobnej tubie znalazły się m. in. materiały promocyjne firmy, zdjęcia z uroczystości, zapisane na nośniku oraz herb miasta.

Na działce o powierzchni 3,5 ha w Podstrefie Świebodzice firma wybuduje dwie nowoczesne hale produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni 12 tys. m2.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca roku 2021. Wówczas zakład całkowicie przeniesie się z ulicy Towarowej.

***
Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku od ponad 100 lat – w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group S.A. kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułNiechciane zwierzaki pilnie czekają na dom [Aktualizacja]
Następny artykułPolicjanci świętowali [FOTO/VIDEO]