Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolejny wakacyjny turnus w Świdnicy

Kolejny wakacyjny turnus w Świdnicy [FOTO]

0

W Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy zakończył się już czwarty turnus półkolonii. Dzieci i młodzież przez cały tydzień uczestniczyli w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, grze miejskiej, a także w konkurencjach sportowych.

17 lipca w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy rozpoczął się IV Turnus Półkolonii. Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, grze miejskiej a także w konkurencjach sportowych. Pod koniec każdego z dnia oczekiwał ich obiad w Hotelu Sportowych.

W poniedziałek najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach modelarskich, plastycznych i z robotyki. Doskonalili oni swoje zdolności pod czujnym okiem Arkadiusza Walerowicza, Joanny Waksmundziej i Zbigniewa Brożbara.

We wtorek nasi podopieczni pojechali do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając. Opiekunowie prowadzili zabawy na terenie aquaparku, w których uczestnicy półkolonii aktywnie brali udział.

W środę została zorganizowana gra miejska. Dzieci i młodzież zostali podzieleni na grupy i mieli znaleźć jak najwięcej zwierząt w Świdnicy. Najbardziej punktowane były zwierzęta kamienne lub metalowe. Gdy wrócili do MDK-u został zorganizowany turniej modeli rzucanych z ręki.

W czwartek dzieci znowu pojechały na wycieczkę. Tym razem punktem docelowym był Zamek Rogowiec. W ostatni dzień półkolonii został przeprowadzony na OSIR-ze olimpiada sportowa dla naszych uczestników.

/MDK Świdnica/

Poprzedni artykułNowa droga w Witoszowie Dolnym
Następny artykułZobacz niedostępne na co dzień zabytki techniki