Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Dożynki tym razem w Lutomi Górnej

Dożynki tym razem w Lutomi Górnej

1

Po kilku latach organizacji dożynek w Krzyżowej tegoroczne Święto Plonów gminy Świdnica będzie obchodzone na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Lutomi Górnej. Współgospodarzami  dożynek będą sołectwa: Lutomia Górna i Lutomia Dolna, a termin został wyznaczony na 3 września.

– Dożynki gminne od wielu lat przepełnione są staropolską symboliką ludową i są świętem wszystkich rolników i mieszkańców naszej gminy. Gmina Świdnica to gmina o charakterze rolniczym. Na powierzchni 208 km2 ponad 11,86 tys. ha to grunty orne. Cieszymy się, że w niedzielę 3 września te dwa sołectwa  będą najważniejszym punktem na mapie gminy Świdnica – podkreśla wójt Teresa Mazurek.

Dożynki to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji. Święto plonów pokazuje nam jak trudna jest praca polskiego rolnika, ale zarazem zwraca naszą uwagę na jej piękno i sens. Nasi rolnicy z powodzeniem sięgają po fundusze europejskie, modernizując i unowocześniając swoje gospodarstwa. Dla wszystkich uczestników dożynek przygotowane będą stoiska ze specjałami i lokalnymi produktami, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Poprzedni artykułZderzenie autobusu z osobówką. Ciężarna z dziećmi w szpitalu [FOTO]
Następny artykułSiatkarki Polonii powalczą w Pucharze Polski