Strona główna 112 Będą kontrolowali prędkość

Będą kontrolowali prędkość

0

Dzisiaj od godziny 6.00 policjanci ruchu drogowego na dolnośląskich drogach prowadzą będą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Zwolnij – dojedz do celu”.


Funkcjonariusze podczas akcji sprawdzają przede wszystkim, czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i czy podróżują zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Na drogach spotkamy patrole w pojazdach oznakowanych i nieoznakowanych wyposażonych w rejestratory wideo.

Każdego dnia na drogach województwa dolnośląskiego dochodzi, co najmniej kilku wypadków drogowych. Część z nich spowodowana jest niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków na drodze. Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania ograniczeń prędkości, komunikatów i licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość, powodując różnego rodzaju zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Dlatego też funkcjonariusze zorganizowali kolejną akcję prewencyjną na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem będą to działania pod kryptonimem ,,Zwolnij – dojedz do celu’’ prowadzone będą na drogach Dolnego Śląska niezależnie od innych akcji policyjnych w godzinach od 6.00 do 22.00.

 Kolejne tego typu działania zaplanowano jeszcze na 22 września 2017 roku.

/Źródło KPP w Świdnicy, opr. red./

 

Poprzedni artykułLegendarne Mustangi przyciągnęły tłumy [FOTO/VIDEO]
Następny artykuł16-letni motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego