Strona główna Wydarzenia Świdnica Źródełka wody pitnej w świdnickich szkołach

Źródełka wody pitnej w świdnickich szkołach

0

Zgodnie z obietnicą, nagrody w konkursie ŚPWiK „Woda to życie” trafiły do zwycięskich szkół jeszcze przed końcem roku szkolnego – informuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W Światowy Dzień Wody dzieci i młodzież ze świdnickich szkół brały udział w finałowej rozgrywce konkursu ekologicznego „Woda to życie”. Nagrodą główną było przyścienne źródełko wody pitnej.

Ekipy szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowały w dwóch dziedzinach: twórczości plastycznej oraz wiedzy o wodzie. Zorganizowane zostały wystawy prac wykonanych przez uczniów, których tematem była woda jako najistotniejszy składnik życia na naszej planecie. Trudnym elementem finału był test wiedzy, do którego stanęły trzyosobowe reprezentacje ośmiu szkół. Należało wskazać prawidłowe odpowiedzi na trzydzieści pytań z zakresu chemii, biologii, geografii i ekologii związanych z wodą.

Trwałe i solidne przyścienne źródełka pitnej wody wodociągowej trafiły do zwycięzców: Gimnazjum nr 4 i Szkół Podstawowych nr 1 i 8. Urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości stali kwasoodpornej, jest łatwe do utrzymania w czystości i nie wymaga stosowania kubków jednorazowych.

/Źródło fanepage ŚPWiK, zdjęcia ŚPWiK oraz W.Bąkiewicz/

Poprzedni artykułCzęść humanistyczna świetnie, gorzej z matematyką [WYNIKI EGZAMINÓW]
Następny artykułStwórzmy razem kulturę w Świdnicy