Strona główna Sport Lekkoatletyka Znamy zwycięzców mitingu lekkoatletycznego

Znamy zwycięzców mitingu lekkoatletycznego

0

Za nami XIV Mityng Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Ziemi Strzegomskiej, który odbył się we wtorek, 13 czerwca na stadionie OSiR-u w Strzegomiu. W zawodach wystartowało ponad 150 uczniów.

Impreza na stałe wpisała się w kalendarz sportowy gminy Strzegom, a po raz drugi rozgrywana była na odremontowanym stadionie OSiR-u. Tegoroczne zawody rozgrywane były według zasad czwórboju lekkoatletycznego, czyli każdy uczestnik miał do pokonania bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 600 lub 1000 metrów. Wyniki konkurencji w przeliczeniu na punkty stanowiły o klasyfikacji indywidualnej zawodów.

Najlepszymi lekkoatletami w roku 2017 zostali:

Gimnazja

Dziewczęta
I miejsce – Agata Piskadło
II miejsce – Roksana Rymarczyk
III miejsce – Aleksandra Szczur

Chłopcy
I miejsce – Tomasz Brzegowy
II miejsce – Marcin Kurczela
III miejsce – Oskar Migoń

Szkoły podstawowe

Dziewczęta
I miejsce – Aleksandra Sypko
II miejsce – Emilia Kustra
III miejsce – Aleksandra Łuszczki

Chłopcy
I miejsce – Dominik Stodolny
II miejsce – Michał Mieliwodzki
III miejsce – Mikołaj Ziora

Tegoroczne zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Zawodnicy byli świetnie przygotowani do imprezy, doskonale poradzili sobie we wszystkich konkurencjach i osiągali wyniki na miarę swoich możliwości. Dowozy uczniów, zakup słodkich bułek i wody mineralnej oraz medali sfinansowała gmina Strzegom. Serdecznie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego i wychowawcom, którzy zadbali o sędziowanie i bezpieczny przebieg zawodów. Dziękujemy ponadto Teresie Niedźwiedzkiej z UM w Strzegomiu za pomoc i wsparcie oraz pracownikom OSiR-u za przygotowanie obiektów. Duże dzięki także dla uczniów z Gimnazjum nr 2 za perfekcyjną obsługę konkurencji i prowadzenie biura zawodów – wyznają organizatorzy imprezy.

Poprzedni artykułStrefa Płatnego Parkowania: Węzeł gordyjski?
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]