Strona główna Sport Piłka nożna Wygrana z Apisem i rezygnacja trenera

Wygrana z Apisem i rezygnacja trenera

0

W meczu ligowych sąsiadów, czwarty w tabeli grupy zachodniej IV ligi AKS Strzegom pokonał przed własną publicznością trzeci Apis Jędrzychowice (3:1). Strzegomski szkoleniowiec Jarosław Krzyżanowski zrezygnował z dalszej pracy w klubie po zakończeniu obecnych rozgrywek.

Krzyżanowski stwierdził, że ta decyzja kiełkowała w nim mniej więcej od pół roku. – W sumie w strzegomskim klubie spędziłem 5 pełnych sezonów. Był to dla mnie bardzo piękny okres i zachowam w swojej pamięci wiele wspaniałych chwil. Udało mi się stworzyć zespół, który jest poważany się na Dolnym Śląsku. Oprócz seniorów trenowałem jeszcze kilka grup w młodszych kategoriach i w tym miejscu muszę serdecznie podziękować rodzicom za wszelką pomoc i ogromne zaangażowanie. We wszystkich tych drużynach jest spory potencjał i wierzę, że moja praca będzie kontynuowana – ocenił Jarosław Krzyżanowski.

Pierwsza godzina gry to przewaga Apisu Jędrzychowice. Rywale zdołali w 40. minucie wyjść na prowadzenie za sprawą Dawida Więckiewicza. Prowadzenie mogło być wyższe, ale przed utratą gola uchroniła nas poprzeczka, a w kolejnej akcji słupek! Sytuacja zmieniła się w 60. minucie po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla gracza Apisu Wojciecha Glanca (dwie żółte kartki uzbierane w 2 minuty!). OD tego czasu szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę strzegomina. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Dawid Domaradzki, a w końcówce dwa gole zaliczył jeszcze Adam Wasilewski, który w tym sezonie ma na swoim koncie już 34 trafienia!

Przed meczem powiedziałem chłopakom o swojej decyzji i cieszę się, że nie miała ona wpływu na zaangażowanie moich podopiecznych. Zagraliśmy z bardzo mocnym rywalem, który świetnie spisuje się w IV lidze. Moja drużyna kolejny raz udowodniła, że trzeba się z nią liczyć w naszym regionie. Przed nami jeszcze dwa mecze, w których postaramy się nie zawieść naszych sympatyków – dodał Jarosław Krzyżanowski.

AKS Strzegom – Apis Jędrzychowice 3:1 (0:1)

AKS: Kretkowski, Durajczyk, Skrypak, Krupnik, Sabat (56′ M. Wasilewski), Sobczak, Domaradzki, D. Krzyżanowski (63′ Lesiński), Alwin, Szerszeń (56; Serweciński), A. Wasilewski