Strona główna Sport Inne Worek medali naszych fighterów

Worek medali naszych fighterów [FOTO, VIDEO]

0

Intensywne pół miesiąca mają za sobą reprezentanci UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica. Nasi zawodnicy wzięli udział w VI Pucharze Pabianic w Taekwondo, VI Turnieju „Pierwszy Krok” o Puchar Starosty Kłodzkiego, pokazach z okazji Dni Świdnicy oraz egzaminach na stopnie uczniowskie cup.

Bardzo udany start 3 czerwca zaliczyła 10-osobowa grupa naszych zawodników na VI Pucharze Pabianic w Taekwondo. Pomimo, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie, aż siedmiu naszych fighterów powiększyło swój dorobek medalowy. Z Pabianic z medalowym łupem wrócili zatem: dzieci – Maja Szczepanik (złoto w ukł. formalnych, złoto w walkach soft stick, złoto w tech. szybkościowych, srebro w walkach touch contact, brąz w torze przeszkód), Magdalena Malina (brąz w walkach soft stick, srebro w ukł. formalnych, srebro w walkach touch contact), Maciej Dobrowolski (złoto w ukł. formalnych, złoto w konkurencji mistrz ukł. formalnych, brąz w walkach soft stick, brąz w walkach semi contact); młodzik – Kacper Szewczyk (srebro w tech. szybkościowych, brąz w walkach semi contact, brąz w ukł. formalnych), Hubert Jasinowski (brąz w ukł. formalnych, srebro w walkach semi contact), Weronika Borkowska (brąz w ukł. formalnych, srebro w tech. szybkościowych, brąz w walkach semi contact); kadet – Karolina Malinowska (złoto w walkach semi contact, srebro układy formalne, brąz w walkach light contact). Kierownikiem ekipy był trener Waldemar Zdebski, a drugim sekundantem Tomasz Paździora. Jednym z sędziów zawodów był natomiast Jerzy Brzostowski.

Nasi sportowcy wrócili z Pabianic około 1.00 w nocy. Parę godzin snu i już rano zawodnicy byli gotowi do pokazów na świdnickim OSiR-ze z okazji Dni Świdnicy. Druga grupa zawodników reprezentowała natomiast klub na VI Turnieju „Pierwszy Krok” o Puchar Starosty Kłodzkiego. Z Kłodzka z medalami wrócili: dzieci – Antoni Chmielewski (brąz w tech. szybkościowych, brąz w torze przeszkód, srebro w walkach soft stick), Aleksander Żurawski (złoto w tech. szybkościowych, złoto w torze przeszkód, złoto w walkach soft stick), Karol Kudela (brąz w tech. szybkościowych, brąz w torze przeszkód, złoto w walkach soft stick, Emilia Dyba (złoto w tech. szybkościowych, srebro w torze przeszkód, srebro w walkach soft stick), Michał Jędrzejczak-Treczyński (złoto w tech. szybkościowych, srebro w walkach soft stick, złoto w torze przeszkód). W pokazie na OSiR-ze udział wzięli: Maja Szczepanik, Magdalena Malina, Kacper Szewczyk, Weronika Borkowska, Hubert Jasinowski, Dawid Szczęsny, Karolina Malinowska, Miłosz Parużyński, Tomasz Paździora i Janek Brygadzin.

Tydzień później dokładnie trzydziestu naszych adeptów z powodzeniem przystąpiło do egzaminu na stopnie uczniowskie cup. Egzamin był zwieńczeniem całorocznych treningów i startów w zawodach, a adepci musieli się wykazać znajomością układów formalnych, walkami semi i light contact oraz podstawami walki w parterze.