Strona główna Kultura Warsztaty postprodukcji filmowej w Świdnicy

Warsztaty postprodukcji filmowej w Świdnicy

3

W ramach 9. edycji festiwalu „Different Point of View” 29 czerwca zaplanowano w Świdnicy wykład oraz jednodniowe warsztaty praktyczne dotyczące branżowej postprodukcji filmowej. Na wydarzenie obowiązują zapisy, a udział w nich jest bezpłatny.
Warsztaty organizowane przez Fundację Inicjatywa B odbędą się 29 czerwca w godz. od 16.00 do 19.00 w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy. W wydarzeniu może wziąć udział 15 osób mających doświadczenie (podstawowe, średnio-zaawansowane, zaawansowane) w programie After Effects.

Podczas spotkania zostaną poruszone zagadnienia związane z istotą funkcjonowania rynku postprodukcji filmowej i telewizyjnej w Polsce. W czasie wykładu na przykładach omówione zostaną takie tematy jak: planowanie postprodukcji, praca na planie, realizacja nagrań na potrzeby efektów specjalnych, cyfrowe efekty specjalne, grafika i animacja 3D.

Zajęcia poprowadzi Patryk Scelina, grafik, producent muzyczny i specjalista postprodukcji filmowej. Posiada on doświadczenie w produkcji filmów animowanych w zakresie animacji i cyfrowej kompozycji obrazu. W zakresie produkcji i postprodukcji brał udział w realizacji seriali animowanych tj. „Włatcy móch”, „1000 złych uczynków” oraz pełnometrażowych filmów animowanych tj. „Włatcy móch” i „Złote krople”. Brał również udział w procesie postprodukcji wielu reklam telewizyjnych, filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. W ramach działalności muzycznej zajmuje się produkcją muzyki na potrzeby zwiastunów filmowych, gier, filmów krótkometrażowych i reklam. Prócz szeroko rozumianej działalności artystycznej udziela się w edukacji, prowadząc zajęcia z grafiki i postprodukcji filmowej m.in. w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na Uniwersytecie Wrocławskim czy w eduWeb.pl.

By wziąć udział w warsztatach należy zgłosić swoje uczestnictwo adres – [email protected] W treści wiadomości należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, adres e-mail, numer telefonu oraz krótki opis doświadczenia w szeroko rozumianej dziedzinie filmowej.

Liczba miejsc jest ograniczona! W spotkaniu praktycznym może wziąć udział 15 wcześniej zapisanych osób. W części wykładowej maksymalna ilość osób nie może przekroczyć 30. Udział w spotkaniu praktycznym uwarunkowany jest posiadaniem własnego komputera, na którym uczestnik będzie pracował w trakcie warsztatów.

/Fundacja Inicjatywa B/

Poprzedni artykułJaki był sekret piwa świdnickiego? Badacze szukają średniowiecznych drożdży
Następny artykułWypoczynek seniorów w Lubachowie