Strona główna Kultura Świdnicka młodzież uczestniczyła w maratonie artystycznym

Świdnicka młodzież uczestniczyła w maratonie artystycznym

0

Młodzież z pracowni form dekoracyjnych „Agrafka” i pracowni plastycznej MDK w Świdnicy 3 czerwca wzięła udział w „Maratonie artystycznym” we Wrocławiu. Młodzi artyści przez cztery godziny tworzyli swoje dzieła w pracowniach – malarskiej, jubilerskiej, graficznej i plastycznej.
Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Plastycznych we Wrocławiu. Maraton Artystyczny składał się z godzinnych zajęć w czterech pracowniach. W pracowni malarstwa uczestnicy malowali obraz inspirowany dziełami mistrzów. W kolejnej – mogli poznać tajniki grafiki komputerowej i warsztatowej. W pracowni jubilerskiej stworzyli ażurowe formy z miedzianego drutu, który wyginali i lutowali. W ostatniej – z gliny uformowali trójwymiarową kompozycję pełną owoców i warzyw.

W maratonie udział wzięli – Ola Samoraj, Dominika Janczyszyn, Sonia Styczeń, Monika Manowska, Ola Waligóra, Kinga Frączek, Wiktoria Gołuch, Klaudia Tomasik, Arek Homenda, Maciek Stępień. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, mogli też zabrać swoje prace.

/MDK w Świdnicy/

Poprzedni artykułDzieci rządziły w Marcinowicach [FOTO]
Następny artykułPowalczą o Puchar Szarych Wilczków