Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Prymusi z nagrodami

Prymusi z nagrodami

0

– To rekord w historii gminnej oświaty. Do prymusów i osobowości szkół, a także najzdolniejszych uczniów i sportowców trafiło 256 stypendiów, w tym 195 naukowych i 61 sportowych na łączną kwotę 46,5 tys. zł. Prymusem gminy Świdnica trzeci rok z rzędu została Paula Kaczmarczyk, ze średnią ocen 6,0 z Gimnazjum im. Książąt Świdnickich w Witoszowie Dolnym – mówiła wójt Teresa Mazurek podczas uroczystości nagrodzenia najwybitniejszych uczniów z szkół w gminie Świdnica.

Każdego roku stypendyści zapewniali, że dołożą wszelkich starań, aby „uszczuplić” budżet gminy. Warunek był jeden. Liczba przyznanych stypendiów z każdym rokiem musiała być większa od poprzedniej. Jak się dziś okazało, wywiązali się ze swoich obietnic, a uroczystość wręczenia dyplomów i statuetek z uwagi na ich liczbę odbyła się na hali sportowej w Witoszowie Dolnym.

Dla porównania, na koniec roku szkolnego 2015/16 stypendia otrzymało 213 uczniów (174 naukowe i 39 sportowych), na 963 uprawnionych, tj.  22,1% , a na I półrocze bieżącego roku szkolnego przyznano stypendia 153 uczniom (100 naukowych i 53 sportowych), tj. 16% ogółu uprawnionych. W tym roku było ich aż 256.

/Źródło Urząd Gminy Świdnica/

Poprzedni artykułKolejne automaty w rękach policji
Następny artykułPojedzie na camp ze Szmalem i Bieleckim