Strona główna Wydarzenia Świebodzice Powstaną trybuny na świebodzickim stadionie

Powstaną trybuny na świebodzickim stadionie

0

W ramach przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Sportowej w Świebodzicach powstaną nowe trybuny z zadaszeniem i oświetleniem. Planowanych jest 490 nowych miejsc siedzących. Wartość inwestycji wynosi 1,9 mln zł.
Przebudowa stadionu miejskiego przy ul. Sportowej, realizowana przez świebodzicki samorząd sukcesywnie od kilku lat, przejdzie następny etap – tym razem powstaną trybuny z zadaszeniem i oświetleniem. Kibice będą mogli śledzić rozgrywki drużyn MKS Victoria Świebodzice w komfortowych warunkach.
Przetarg na to zadanie został już ogłoszony, w ramach dużego projektu pod nazwą „Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców”. Zadanie pojawiło się przy okazji projektu na zieleń i dotyczy budowy trybun w części wschodniej oraz zachodniej wraz z zadaszeniem. Powstanie 490 nowych miejsc siedzących. Cena kosztorysowa inwestycji to 1,9 mln zł.

***
W ramach modernizacji stadionu miejskiego w I etapie powstała płyta boiska głównego wraz z budynkiem socjalnym, następnie boisko treningowe i maszty oświetleniowe. Inwestycja, którą gmina realizuje ze środków własnych, pochłonęła już ponad 4,5 mln zł.

/Agnieszka Belawska, UM Świebodzice/

Poprzedni artykułKino i basen z okazji pierwszego dnia wakacji
Następny artykułMałe tygryski, choć nie są rodzeństwem, wychowała jedna matka [Aktualizacja]