Strona główna Wydarzenia Świebodzice Koncerty i inne atrakcje na Dniach Świebodzic

Koncerty i inne atrakcje na Dniach Świebodzic [FOTO]

0

Dwa dni zabawy na święcie miejskim w Świebodzicach minęły pod znakiem koncertów gwiazd, występów lokalnych artystów, dzieci, przedszkolaków i organizacji seniorskich, wspaniałej, pogoda mimo drobnych deszczowych przerw i licznych atrakcja zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych.
Dni Świebodzic odbyły się 10 i 11 czerwca. Na stadionie przy ul. Rekreacyjnej, a w sobotę także w Rynku, na tzw. małej scenie, na której wystąpili artyści międzypokoleniowi: maluchy, dzieci ze szkół, młodzież z DPS-u i seniorzy – zespół Akord i zespół działający przy Stowarzyszeniu Senior=Aktywny Obywatel.

Po występach, przerywanych kilkakrotnie ulewą, artyści i widownia w barwnym korowodzie udali się na stadion, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Dni Świebodzic 2017 z udziałem władz miasta – Przewodniczącego RM Łukasza Kwadransa, wiceprzewodniczącego Jana Klepca i radnych: Jarosława Dąbrowskiego, Marka Jakubiny oraz wyjątkowych gości – w tym roku bawili się z nami nasi czescy przyjaciele z miasta partnerskiego Jilemnice: burmistrz Jana Cechova z małżonkiem.

Atrakcji przez dwa dni nie brakowało. Odwiedzający miejską imprezę zobaczyli koncerty gwiazd – tych dużych i trochę mniejszych. W sobotę publiczność bawili m. in. roztańczeni Freaky Boys, a wieczorem zagrały Piersi. Artyści nawiązali świetny kontakt z publicznością, chętnie rozdawali autografy, a wokalista zespołu zszedł do publiczności i wykonał największy hit zespołu z ostatnich lat „Będzie zabawa” wraz z Asią Siwarską, niepełnosprawną świebodziczanką, która wystąpiła na scenie w niedzielne popołudnie.

Drugi dzień zabawy upłynął także pod znakiem koncertów i wydarzeń muzycznych, o dobrą dawkę humoru zadbali nieśmiertelni Marian i Hela, czyli Kabaret Koń Polski. Dawkę dobrej muzyki zaserwowali Fairy Tale Show, grupa z Ząbkowic Śląskich, uczestnicy telewizyjnych talent show, m. in. Must Be The Music. W klimaty disco wprowadziły urodziwe dziewczęta z Sara Music Show, a ukoronowaniem święta miasta był energetyczny koncert Grubsona, który zgromadził tłumy, przede wszystkim młodszej publiczności – warto podkreślić, że gwiazdę supportował świebodzicki raper, Adam Mladenis, który zgromadził także sporą publiczność i zebrał niezły aplauz.

Przez cały czas trwania imprezy świebodziczanie korzystali także z bogatej bazy gastronomicznej i wesołego miasteczka – tegorocznym hitem był wiatrak.

W trakcie zabawy odbywało się wiele wydarzeń towarzyszących: emocjonujący mecz piłkarski Samorządowcy vs Krwiodawcy vs Rodzice przedszkolaków z Dwójki. Tegorocznymi zwycięzcami okazali się krwiodawcy, drugie miejsce zajęli samorządowcy – wśród których licznie reprezentowana była nasza Rada Miejska, a na bramce stanął jak zawsze burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Siłacze i amatorzy tężyzny fizycznej próbowali swoich sił w dorocznych Mistrzostwach Świebodzic w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, jak zawsze zorganizowanych perfekcyjnie i cieszących się dużą popularnością. Wszyscy uczestnicy zabawy z okazji święta miasta mogli także pomóc – oddając w sobotę krew a ambulansie lub wspierając zbiórkę pieniędzy na leczenie 7-letniej Majeczki, mieszkanki naszego miasta. Środowisko pasjonatów motocykli zorganizowało świetną akcję – można było przejechać się wybranym motocyklem w zamian za wrzucenie do puszki darowizny dla Mai. Frekwencja była rewelacyjna, a do motocykli ustawiały się kolejki.

Dwudniową zabawę zakończył koncert ostatniej gwiazdy Dni Świebodzic 2017 – Grubsona.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułNie zostawiaj psa bez opieki
Następny artykułPostawili się mistrzowi ligi