Strona główna Temat dnia Baseny ISO – nowe rozwiązania dla amatorów własnego basenu

Baseny ISO – nowe rozwiązania dla amatorów własnego basenu

0

Właściciele ogrodów posiadają ten komfort, że mogą stać się także właścicielami własnych basenów i oddawać się relaksowi w dowolnym czasie. Do wyboru mają kilka opcji, ale na uwagę zasługują baseny ISO.

Na czym to polega

ISO to bloczki styropianowe o różnorodnym zastosowaniu, od ich nazwy pochodzi określenie basenów wykonanych z ich użyciem.

Budowanie basenu z zastosowaniem bloczków styropianowych jest znacznie tańsze niż zastosowanie tradycyjnej technologii wylewania betonu we wcześniej przygotowane szalunki.

Bloczki styropianowe posiadają standardowe wymiary 25x25x100 cm (mogą być w wielkości XL), produkowane są w formie prostej lub giętej o różnym kącie. To właśnie te ostatnie pozwalają na budowanie basenów o zupełnie dowolnych kształtach. Wypusty montażowe bloczków pozwalają na szybki montaż i uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni. To znacznie przyśpiesza czas realizacji inwestycji i zmniejsza jej koszty. Przestrzeń między dwoma warstwami bloczków wypełnia się lekkim betonem, który nadaje sztywność całej konstrukcji.

Jak przebiega budowa basenu

Podobnie jak przy budowie innego typu basenów stałych, trzeba wybrać odpowiedni teren. Miejsce powinno być dobrze nasłonecznione i z dala od drzew. Dzięki temu woda w basenie będzie ogrzewana promieniami słonecznymi i nie będziemy musieli codziennie czyścić basenu z liści. Kolejny etap to wykonanie wykopu o odpowiednich wymiarach. Nie wymaga on szalunków, co wpływa na obniżenie kosztów inwestycji i skrócenie czasu realizacji.

Na tak przygotowanym wykopie wystarczy wylać płytę basenu i można montować bloczki. Bloczki styropianowe idealnie pasują do siebie, dzięki temu nie ma wolnych przestrzeni i nie wymagają szpachlowania, dodatkowo tworzą idealnie gładką powierzchnię, którą można pokryć specjalną folią basenową. Bloczki styropianowe stanowią doskonałą izolację termiczną, co wpływa na mniejsze koszty podgrzewania wody. Po zakończeniu prac montażowych wystarczy zasypać wykop i wykończyć brzegi basenu oraz jego otoczenie.

Więcej na temat budowy basenów ogrodowych przeczytacie na stronie firmy Starpool Unipool: http://www.starpool-unipool.pl/budowa-basenu-ogrodowego/

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMałe tygryski, choć nie są rodzeństwem, wychowała jedna matka [Aktualizacja]
Następny artykułTeatry po raz dwudziesty na świdnickim Rynku