Strona główna Sport Inne 16 medali judoków AKS-u

16 medali judoków AKS-u [FOTO]

0

200 zawodników z Austrii, Czech, Niemiec i Polski wzięło udział w 19. edycji Memoriału Judo im. E. Brzegowego. Zawody odbyły się 10 czerwca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.

Jak co roku, Danuta Brzegowy, która jest honorowym gościem zawodów, otworzyła najważniejszy i największy turniej judo w mieście granitu, poświęcony jej zmarłemu mężowi – Edwardowi, założycielowi sekcji judo AKS-u Strzegom, trenerowi i wychowawcy wielu judoków. Podczas otwarcia imprezy, za osiągnięcia sportowe w sezonie 2016/2017 wyróżniono i uhonorowano Dawida Hyptę. Podziękowania w formie statuetek za promocję medialną sekcji AKS-u otrzymali: Dominika Poterała i Artur Pietkiewicz. Rozgrzewkę młodych adeptów judo przeprowadził Adam Sadowski.

Zagranicznych gości reprezentowały po dwa kluby z Niemiec i Czech oraz jeden team z Austrii. Poziom zawodów był bardzo wysoki, co przełożyło się na dobrą organizację całego turnieju. W kuluarach wyrażano wiele pochlebnych opinii na temat logistyki całego przedsięwzięcia. Turniejowe pojedynki na tatami były pełne emocji i poświęcenia. W barwach strzegomskiego klubu wystartowało 19 zawodników w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Strzegomscy judocy mimo ogromnej presji i tremy, ambitnie stawiali czoła rywalom, pokazując świetne przygotowanie do turnieju.

Judocy AKS-u zajęli następujące miejsca:

Złote medale: Dariusz Kuś, Amelia Pietkiewicz, Martyna Janaszek, Ula Strzelecka i Michał Koguciuk

Srebrny krążek: Zuzanna Oleksiuk

Brązowe medale: Julia Kuś, Wiktoria Waszczak, Maja Płonka, Mateusz Pakla, Michał Molis, Marcin Wojtków, Jakub Zalas, Michał Hałajec, Wojciech Rasławski, Kacper Gębala.

Miejsca tuż za podium zajęli: Natasza Zając, Karol Górski, Tymon Pasławski.

Dariusz Kuś oraz Martyna Janaszek w swoich kategoriach wiekowych zostali wyróżnieni tytułem najlepszy technik.

/FOTO: AKS Strzegom/

 

Poprzedni artykułLetycja o pięknych oczach do adopcji [Aktualizacja]
Następny artykułŚwidnicki kierowca walczył na Torze Poznań [FOTO]