Strona główna Sport Piłka nożna Zwycięski horror z Wiwą

Zwycięski horror z Wiwą [FOTO]

0

Po raz drugi w tym sezonie piłkarze Polonii-Stali Świdnica pokonali w stosunku 1:0 ekipę Wiwy Goszcz. Po raz drugi zwycięstwo zapewniliśmy sobie w samej końcówce meczu. Jesienią w doliczonym czasie gry bramkarza rywali pokonał Wojciech Szuba, tym razem z gola autorstwa Roberta Myrty cieszyliśmy się w 87. minucie.

Biało-zieloni wygrali skromnie, ale w pełni zasłużyli na trzy punkty. Wiwa usposobiona była mocno defensywnie, ale również miała swoje szanse na zdobycie gola. Już w 8. minucie stworzyliśmy sobie znakomitą okazję do wyjścia na prowadzenie. Bramkarz rywali „zaliczył pusty przelot”, piłka znalazła się pod nogami Wojciecha Szuby, którego strzał zdołał wybronić jednak ambitnie wracający między słupki golkiper Wiwy. Chwilę później strzałów z dystansu próbowali Szuba i Eryk Klemiński, ale w obu przypadkach futbolówka mijała światło bramki. W 22. minucie swoją okazję mieli przyjezdni, ale Bartłomiej Kot świetnie obronił strzał jednego z goszczyńskich zawodników. Do końca pierwszej części gry niewiele się już działo, gra przeniosła się w okolice środkowej strefy boiska, a sytuacji podbramkowych było niewiele.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił, świdniczanie jeszcze bardziej podkręcili tempo, ale wciąż nie byli w stanie przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę gości. Sporo emocji przyniosło ostatnich 20 minut tego pojedynku. Rozpoczęło się od akcji finalizowanej przez Kamila Szczygła. Nasz zawodnik dobrze urwał się po lewej stronie pola karnego, ale w starciu z bramkarzem Wiwy niestety przestrzelił. 120 sekund później futbolówka po uderzeniu Macieja Mazanki przeleciała minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Odgryźć próbowali się także przeciwnicy. Dwukrotnie dobrze interweniował Kot, raz piłkarz gości fatalnie przestrzelił z kilku metrów. Nasze starania przyniosły efekt w 87. minucie. Kamil Szczygieł przejął piłkę na 30. metrze, pociągnął prawą stroną boiska i dograł do Roberta Myrty, który precyzyjnym strzałem dał nam wygraną w tej konfrontacji! To szóste kolejne zwycięstwo naszych zawodników na boiskach IV ligi dolnośląskiej.

Polonia-Stal Świdnica – Wiwa Goszcz 1:0 (0:0)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Klemiński, Salamon, Ł. Kot, Sowa (28′ Kopacz, 64′ Mazanka), Łuszkiewicz, Jagieła, Szczygieł, Szuba, Myrta (90′ Białas)

/FOTO: Artur Ciachowski/

 

Poprzedni artykułMamy bilety do CINEMA3D [KONKURS]
Następny artykułSzare Wilczki zdobyły Kaszuby