Strona główna Sport Piłka nożna Wysokie porażki Karoliny i Victorii

Wysokie porażki Karoliny i Victorii

0

Z bagażem łącznie dziewięciu straconych goli wracali do domu piłkarze czwartoligowej Karoliny Jaworzyna Śląska i Victorii Świebodzice. Jaworzynianie ulegli na wyjeździe 0:6 Pogoni Oleśnica, świebodziczanie 0:3 Sokołowi Marcinkowice. 

Tematem numer jeden w ostatnich dniach jest w obozie Karoliny sytuacja związana z koszmarną kontuzją stawu skokowego Mateusza Salamona. Brak podstawowego obrońcy naszego zespołu było w Oleśnicy niestety widać. Przypomnijmy, że Salamon kontuzji doznał w ubiegłą środę w zaległym meczu rozgrywanym w Sadowicach (5:3 dla Karoliny). W końcówce pierwszej połowy jaworzyński stoper doznał złamania kości strzałkowej, a także zerwania więzozrostów stawu skokowego. Dziś przechodzi operację w Poznaniu pod okiem znakomitego specjalisty Jacka Jaroszewskiego, lekarza polskiej kadry piłkarzy. Cała ekipa Karoliny Jaworzyna Śląska jest z Mateuszem, a podczas rozgrzewki w Oleśnicy „Byli razem z Bliźniakiem”.

Pogoń Oleśnica – Karolina Jaworzyna Śląska 6:0 (2:0)

Karolina: Wajdzik (46′ Leletko), Borowy, Lewandowski, Drąg (50′ Roszak), M. Rosiak, Bałut, Ptak, Mróz (62′ Czernicki), J. Rosiak, Schmidt (28′ Piątek), Ignatowicz (79′ Adamowicz)

Praktycznie z degradacją do niższej klasy rozgrywkowej mogą pogodzić się już zawodnicy Victorii Świebodzice. Podopieczni Piotra Przerywacza mają jeszcze matematyczne szanse na uniknięcie spadku, ale należy być realistami. Świebodziczanie, którzy nie wygrali już od 7 miesięcy (!) potrzebują trzech zwycięstw w trzech ostatnich pojedynkach i dobrych wyników z innych boisk. To po prostu „mission impossible”.

Sokół Marcinkowice – Victoria Świebodzice 3:0

Victoria: Osóbka, Struski, Rojek, Niemczyk, Andrzejewski, Słapek, Meges, P. Satyła, Traczykowski, Grzesiak, Borowiec oraz Szymańczak

Poprzedni artykułDrogi spacer po balustradzie wieży ratuszowej
Następny artykułŻarów świętował [FOTO]