Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzice dla najmłodszych

Świebodzice dla najmłodszych [FOTO]

0

Fantastyczna pogoda dopisywała organizatorom i uczestnikom dnia dziecka w Świebodzicach.Każde dziecko, które pojawiło się w Parku Miejskim w niedzielę, 28 maja, ciekawie i aktywnie spędziło czas. Najbardziej wyczekiwanym momentem było losowanie roweru.

Tradycją pikników z okazji Dnia Dziecka są także niespodzianki od naszych radnych: przygotowane przez nich kiełbaski z grilla cieszyły się niesłabnącym powodzeniem, a na taki poczęstunek mógł liczyć każdy, zarówno dzieci, jak i dorośli.

Nad rozpalonymi do czerwoności grillami, ustrojeni w kucharskie czapki, uwijali się i zachęcali do degustacji radni: Teresa Małecka, Dariusz Błaszczyk, Jerzy Kirklo, Sławomir Łukawski, Marek Gąsior, Lesław Podhalicz, Zdzisław Pantal, Jacek Żygłowicz i Andrzej Olszówka. Nie zabrakło także Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kwadransa, kiełbaski serwował również wywodzący się z Rady Krystian Wołoszyn, obecnie zastępca burmistrza . Uczestników pikniku powitał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Atrakcji było mnóstwo. Dmuchane zjeżdżalnie, wielkie klocki do układania, centrum zabaw, foto budka, amatorskie zawody siłaczy pod okiem naszego mistrza i instruktora na siłowni, Mateusza Brzuchacza. Był też pokaz fly fitness czyli ćwiczeń w powietrzu, na specjalnych chustach – bardzo widowiskowy. Warsztaty zumby dla dzieci prowadziła na scenie żywiołowa Marta Jasińska. Było też malowanie buziek, stoiska z watą cukrową, lodami i wiele innych atrakcji.

Podczas pikniku rozlosowano nagrodę główną- ufundowany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza rower. Szczęśliwym posiadaczem dwóch kółek stała się Olimpia Sklavenas.
Organizatorem pikniku był OSiR Świebodzice sp. z o.o. I to nie koniec piknikowych weekendów, bo przed świebodziczanami kolejny – Chrześcijański Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 3 czerwca, w Parku Miejskim. A za dwa tygodnie zabawa na dorocznym święcie miasta – czyli Dniach Świebodzic.

/Źródło UM Świebodzice/

Poprzedni artykułSą pieniądze na rezonans magnetyczny
Następny artykułCzołówka na trasie Świdnica-Dzierżoniów