Strona główna Sport Moto Potrójne podium dla Świdnica Rally!

Potrójne podium dla Świdnica Rally! [FOTO]

0

W zeszły weekend odbyła się II runda Rajdowego Pucharu Ziemi Zachodniej. Zawodnicy Świdnica Rally zdobyli bardzo wysokie lokaty, kończąc imprezę na podium.

I Rajd Gór Sowich wytyczony został trasami niedawnego Rajdu Świdnickiego Krause. Sześć odcinków liczących po 6 km dostarczyło zawodnikom i kibicom wielu emocji. Zmienna pogoda podniosła poprzeczkę trudności, co spowodowało problemy kilku zawodników. W klasyfikacji generalnej jak i w klasie 6 trzecie miejsce zajął Maciek Wiatrak w Subaru Impreza RA. Szybka i konsekwentna jazda doprowadziła tego zawodnika do mety na tej doskonałej pozycji. – Było naprawdę widowiskowo i myślę, ze zawodnicy mieli wiele powodów do radości z jazdy, a kibice mieli wiele powodów do uśmiechu – powiedział na mecie Wiatrak.

W klasie 4 mieliśmy jednego reprezentanta. Leszek Bernacki pilotowany przez Damiana Rymszę na znanym wielu kibicom odcinku Kamionki nie opanował samochodu na jednym z zakrętów i wypadł z drogi demolując swojego Citroena Saxo. Na szczęście załoga wyszła z tego zdarzenia bez szwanku. Piotr Gładysz jadący Suzuki Swift GTI w klasie 3 po kilku przygodach na trasie zajął ostatecznie 6. miejsce.

Klasę 2 zdominował jak zwykle Piotr Satała. Po bardzo widowiskowej i szybkiej jeździe zwyciężył w swojej klasie, zdobywając nagrodę za najbardziej widowiskowe przejechanie mostków w Jodłowniku. Po rajdzie Satała pokusił się o kilka słów podsumowania: – Jodłownik w dół nawet w Cinquecento wzbudzał strach i respekt. Małe problemy z autem i twardy slick na deszczu jednak nie zepsuły wyniku.

Kolejny zwycięzca w klasie to Krzysztof Trybus. Z przewagą blisko 50 sekund pokonał kolejnego w klasie 1 zawodnika. – No i mamy pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017! I Rajd Gór Sowich – 2. Runda Pucharu Ziemi Zachodniej zorganizowana przez Bielawską Grupę Motosport był bardzo trudnym i wymagającym rajdem. Po pierwsze: dwa bardzo długie i wymagające odcinki – Kamionki oraz Jodłownik jechane w dół! Po drugie kapryśna pogoda, która zafundowała nam tuż przed drugim odcinkiem krótki bardzo intensywny deszcz – skomentował Trybus.