Nietypowe zgłoszenie otrzymali świdniccy strażnicy. Mieszkańcy ulicy Pułaskiego powiadomili o „pikniku”, jaki na spadzistym dachu urządziła sobie dwójka ludzi.
– 29 maja ok. godz. 19 -tej otrzymaliśmy nietypowe zgłoszenie, że w podwórku przy ul. Pułaskiego, wjazd od ul. Mennickiej, na spadzistym dachu siedzi kobieta z mężczyzną i spożywają alkohol, dodatkowo mężczyzna ten wyrzucił butelkę po wypitym trunku bezpośrednio na podwórko – opisuje Jacek Budziszewski ze Straży Miejskiej. – Przybyli na miejsce strażnicy ustalili, że wejście na strych jest zamknięte od wewnątrz. Podjęli negocjacje z osobami na dachu. Dyżurny Straży Miejskiej zadysponował na miejsce zdarzenia patrol policji i drabinę Straży Pożarnej, dzięki czemu udało się im zejść na dół. Obie osoby zostały wylegitymowane zostaną skierowane przeciwko nim wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy.
/opr. red., zdjęcie SM/


![O krok od tragedii na przejeździe kolejowym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/przejazd-kolejowy-3-238x178.jpg)


![O krok od tragedii na przejeździe kolejowym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/przejazd-kolejowy-3-100x75.jpg)
![Zapłacił mandat i niespodziewanie wpadł w furię [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/rowerzysta-1-100x75.jpg)
![Kierujący samochodem osobowym manewr wyprzedzania zakończył w rzece [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/samochod-w-rzece-5-1-100x75.jpg)

![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)
