Strona główna Sport Najlepsi policjanci z Katowic

Najlepsi policjanci z Katowic [FOTO]

0

20 maja 2017 r. w hali dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały rozegrane zawody Pucharu Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc współorganizowane przez funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Świdnicy. Zawody były dedykowane pamięci Wojciecha Jastrzębia, funkcjonariusza Służby Więziennej.

Honorowy patronat nad zawodami objęli wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, dyrektor generalny Służby Więziennej gen. Jacek Kitliński, dyrektor okręgowy Służby Więziennej we Wrocławiu płk Tomasz Raczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

Rywalizacja o Puchar Polski toczyła się w 7 kategoriach wagowych mężczyzn (do 75 kg, do 82,5 kg, do 90 kg, do 100 kg, do 110 kg, do 125 kg i powyżej 125 kg), a także w kategoriach Open Senior i Open Weteran. Z kolei panie rywalizowały w kategorii otwartej kobiet. W rywalizacji otwartej o zwycięstwie decydowały punkty liczone według formuły Wilks’a.

W klasyfikacji drużynowej Puchar Polski zdobyli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dla najlepszej drużyny oprócz pucharu nagrodę finansową, w kwocie 500 zł, ufundowała firma „Sortmund”. Drugie miejsce zajęli zawodnicy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, a na najniższym stopniu stanęli reprezentanci Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły kobiety. Puchar Polski w tej kategorii trafił do rąk Doroty Kozakiewicz z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W kategorii mężczyzn do 75 kg zwycięzcą został reprezentujący siły powietrzne Marcin Garbas, który przy wadze ciała 73 kg osiągając wynik 205 kg, wygrał również klasyfikację Open Senior. Kolejną kategorię wygrał Konrad Adamaszek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Natomiast do 90 kg, z wynikiem 210 kg, bezapelacyjnie wygrał Marcin Kowalski z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Zacięta realizację toczyli policjanci o wadze do 100 kg. Łukasz Brożyna (Komenda Miejska Policji w Kielcach) i Mariusz Knap (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach) osiągnęli ten sam wynik 217,5 kg, ale wygrał pierwszy z nich dzięki mniejszej zaledwie o 100 g masie ciała.

Pasjonująca rywalizacja towarzyszyła również mężczyznom o wadze do 110 kg, gdzie najlepsi dźwigali ciężary znacznie przekraczające 200 kg. Bezapelacyjnym zwycięzcą w tej kategorii został wielokrotny mistrz Polski Andrzej Kocyła, reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, który podniósł sztangę ważącą 240 kg. Niestety niepowodzeniem zakończyła się jego trzecia próba, w której zawodnik zmagał się z ciężarem 250 kg. W kolejnych wagach szans rywalom nie dali: Krzysztof Bałys (Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu) i Dawid Olkiewicz (Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim).

Zawodnicy, którzy stanęli na podium Pucharu Polski i jednocześnie rozgrywanego II Memoriału im. Wojciecha Jastrzębia otrzymali puchary i nagrody finansowe oraz rzeczowe. Nagrody wręczali m.in. Katarzyna Surma – Jastrząb (żona śp. Wojciecha Jastrzębia), a także Stanisław Jastrząb (ojciec).

Wraz z zawodami Pucharu Polski im. Wojciecha Jastrzębia rozgrywane były XIII Otwarte mistrzostwa Dzierżoniowa. Łącznie w zawodach wystartowało łącznie 90 zawodników.