Strona główna Sport Piłka nożna Lider pokonany, Polonia-Stal ogrywa Foto-Higienę!

Lider pokonany, Polonia-Stal ogrywa Foto-Higienę! [FOTO]

0

Dobiegła końca efektowna seria meczów bez porażki drużyny Foto-Higieny Gać. Podopieczni Marcina Dymkowskiego byli niepokonani od 24 spotkań (wszystkie 23 mecze tego sezonu oraz jeden z sezonu 2015/2016), ale w końcu znaleźli swojego pogromcę. Polonia-Stal Świdnica wygrała na własnym stadionie 2:1!

Drużynie z gminy Oława wystarczał remis w Świdnicy, aby przypieczętować tytuł mistrzowski grupy wschodniej IV ligi. Rywale przyjechali jednak po zwycięstwo i mocnym akcentem rozpoczęli to starcie. Już w 5. minucie nieporozumienie naszego bloku defensywnego wykorzystał Dominik Wejerowski i trafił z bliskiej odległości na 1:0. Biało-zieloni szukali swoich szans na wyrównanie, lecz brakowało czystych okazji do zdobycia gola. Często posyłaliśmy piłkę w pole karne gości, ale tam defensorzy Foto-Higieny czyścili wszystkie akcje. Nasz upór przyniósł efekt w 43. minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Wojciech Sowa, a piłka po chwili ugrzęzła w sieci zaskakując Marcina Gąsiorowskiego.

Drugą odsłonę rozpoczęliśmy z wysokiego „C”. Andrii Kozachenko uderzył niecelnie, Krystian Jagieła został w ostatniej chwili powstrzymany przez interweniującego Michała Sudoła, a Robert Myrta przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem przyjezdnych. W 55. minucie wszystko zagrało już jak należy. Krystian Jagieła dobrze urwał się obrońcom i precyzyjnym strzałem z lewej strony pola karnego trafił na 2:1 dla świdniczan! Chwilę później była szansa na podwyższenie rezultatu, ale z kąśliwym uderzeniem Wojciecha Szuby poradził sobie Marcin Gąsiorowski. Przeciwnicy zaciekle dążyli do wyrównania i najlepszą okazję stworzyli sobie w 72. minucie. Michał Wróbel trącił głową piłkę po dośrodkowaniu z lewej flanki, a interweniujący Bartłomiej Kot sparował ją na słupek bramki. Rezultat nie uległ już zmianie, Polonia-Stal Świdnica zapisała na swoim koncie czwarte zwycięstwo z rzędu, przerywając przy tym efektowną serię 24 spotkań rywali bez porażki.

Polonia-Stal Świdnica – Foto-Higiena Gać 2:1 (1:1)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Jędrasiewicz, Ł. Kot, Sowa, Somala, Szczygieł, Jagieła (57′ Łuszkiewicz), Szuba, Myrta

/FOTO: Artur Ciachowski/