Strona główna Wydarzenia Jubileuszowa Gala Wolontariatu w Gimnazjum nr 4

Jubileuszowa Gala Wolontariatu w Gimnazjum nr 4

0

Już za tydzień, 23 maja 2017 roku w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy zostanie zorganizowana jubileuszowa V Gala Wolontariatu, promująca wśród młodzieży pomaganie innym. Ubiegłoroczne spotkania miały na celu uwrażliwienie młodzieży na potrzeby innych, podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie planowania i realizacji projektów z zakresu wolontariatu.

Tegoroczna gala poświęcona będzie pomocy dzieciom przebywającym na oddziale pediatrycznym Regionalnego Szpitala Specjalistycznego Latawiec w Świdnicy. Tęsknota, ból, osamotnienie, lęk, niepewność – to uczucia, jakie towarzyszą pacjentom szpitala. Dziecko przeżywa je intensywniej, mocniej. Uczniowie świdnickich szkół stworzyli książeczkę z bajkami i wierszami, które niosą ulgę w osamotnieniu i cierpieniu, dostarczają radości i pozwalają na przeżycie przygody. Publikacja będzie dostępna w biblioteczce oddziału. Raz w miesiącu chętni uczniowie ze szkół biorących udział w projekcie będą odwiedzać małych pacjentów szpitala i czytać im swoje bajki.

Gala została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka oraz prezydent Miasta Świdnicy. Patronat medialny sprawuje portal swidnica24.pl.

/Źródło Gimnazjum nr 4 w Świdnicy/

Poprzedni artykułNiepełnosprawny pedofil nie stawił się w sądzie
Następny artykułKoncert dla św. Jana Pawła II