Strona główna Kultura Dzień sąsiada w Bagieńcu

Dzień sąsiada w Bagieńcu

0

Europejski dzień sąsiada przypada na ostatni wtorek maja, a w Bagiencu święto to celebrowane jest od dwóch lat w ostatnią niedziele wiosennego miesiąca. I tym razem pogoda, jak i frekwencja nie zawiodły, a sąsiedzi – przyjaciele Fundacji Spichlerz Kultury zjechali się nie tylko z całego powiatu, ale i różnych zakątków Europy.

Wśród wielu atrakcji wielkim powodzeniem cieszyły się międzypokoleniowe warsztaty, które już po raz drugi prowadziły Marta Krzesak i Anna Kutarba. W promieniach słońca  piękne obrazy pokazała świdniczanka Wiesława Jakubczyk, która swą malarską drogę rozpoczęła z okazji swoich 50-tych urodzin. Wiele opowiadała o swojej pasji malowania i zachęcała wszystkich, by nie bali się odkrywać własnych pasji . Zgromadzeni w Spichlerzu goście chętnie oglądali plastyczne prace – warsztatowy dorobek, który powstał podczas projektów realizowanych przez Fundację.

Wiele radości przyniosła poplenerowa wystawa obrazów pokazująca uroki Bagieńca, Jaworzyny Śląskiej i oczywiście Świdnicy. Wisienką na torcie wydarzenia był spektakl „Sprawa się rypła” na podstawie książki Ryszarda Latki, który z tej okazji wraz z małżonką gościł w Bagieńcu. Autor dramatu i reżyser widowiska Ryszard Dykcik chętnie opowiadali o długoletniej artystycznej współpracy. Spektakl w wykonaniu Teatru Bezdomnego w Żarowie to już wieloletnia tradycja współpracy, która początek wzięła od Dni Goethego, wydarzenia, które ponad 10 lat temu prowadziła gmina Jaworzyna Śląska, a teraz jego organizację przejęła fundacja.

/Violetta Mazurek, Fundacja Spichlerz Kultury/

Poprzedni artykułPolicjanci pomogli rannej rowerzystce
Następny artykułZderzyły się trzy samochody [FOTO/VIDEO]