Strona główna Sport Siatkówka Świdnica: Ligowa siatkówka w wydaniu męskim?

Świdnica: Ligowa siatkówka w wydaniu męskim?

0

Zawodnicy skupieni obecnie wokół drużyny Wektor Świdnica czynią starania, aby do Świdnicy powróciła ligowa siatkówka w wydaniu męskim. To w większości byli gracze UKS-u Dekoria Świdnica, którzy obecnie z powodzeniem rywalizują w rozgrywkach Powiatowej Ligi TKKF. W 2016 roku zajęli także znakomite drugie miejsce podczas dolnośląskiego finału LZS.   

W Powiatowej Lidze TKKF Wektor nie ma sobie równych i z kompletem punktów pewnie zmierza po mistrzowską koronę. Oprócz wyniku uzyskanego w minionym roku w Żmigrodzie (II lokata w dolnośląskim finale LZS), świdniczanie w ostatnim czasie wygrywali m.in. dwudniowy turniej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej, Otwarty Turniej Piłki Siatkowej w Jaworze, Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Strzelin.

Jak widać, zawodnicy tej drużyny mają spory potencjał, godnie reprezentując miasto Świdnica na terenie Dolnego Śląska. Nic dziwnego, wszyscy członkowie tej drużyny to byli zawodnicy nieistniejącej już sekcji seniorskiej klubu UKS Dekoria Świdnica. Mimo iż sekcja ta została zamknięta dwa lata temu, drużyna jak widać nadal trenuje i prezentuje bardzo wysoki poziom. Pokazał to ostatni turniej w Strzelinie, gdzie w pokonanym polu pozostawiliśmy również ekipy ligowe – składające się z aktualnie czynnych, ligowych zawodników. To właśnie ten ostatni sukces sprawił, że chcemy zawalczyć o reaktywację męskiego klubu siatkarskiego grającego na parkietach ligowych – mówią przedstawiciele Wektora Świdnica.

Czy naprawdę w tak dużym mieście jak Świdnica nie ma szans znalezienia środków i ludzi chętnych do reaktywacji męskiej siatkówki skoro udaje się to w Żarowie, Kamiennej Górze, a patrząc przez pryzmat całej III ligi DZPS udaje się to w dużo mniejszych miastach i miejscowościach? Czy naprawdę wszyscy młodzi zawodnicy odnoszący sukcesy w kategorii kadeta i juniora, osiągając wiek seniorskiej siatkówki, będą musieli szukać sobie klubów w innych miastach, zamiast godnie reprezentować Świdnicę? Czy naprawdę potencjał zawodników z naszego regionu musi być marnowany? Czy nie ma w regionie osób, pasjonatów tego sportu, które podjęłyby się tego zadania? Być może Klub Polonia Świdnica, zrzeszający najlepszych sportowców z regionu w wielu różnych sekcjach, przy wsparciu miasta będzie zainteresowany otworzeniem męskiej sekcji siatkówki? Śmiało można powiedzieć, że w tym mieście jest duże zainteresowanie sportem, ludzie chcą takie wydarzenia oglądać. Fantastycznie pokazują to tłumy kibiców w hali podczas meczów siatkarek MKS-u Polonia Świdnica w II lidze kobiet, piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica, czy chociażby niedawno powstałego klubu koszykarzy Prakto Polonia Świdnica. W dodatku towarzyszy temu duży rozgłos w lokalnych mediach. Nie ulega więc wątpliwości, że i męską siatkówkę w wydaniu ligowym, ludzie przyszliby chętnie pooglądać. Jest więc zainteresowanie kibiców, są wartościowi zawodnicy (chętni grać za darmo, co znacznie obniża potrzebny budżet klubu na sezon), jest bardzo dobra i perspektywiczna młodzież, którą warto byłoby tu zatrzymać, by przynosiła rozgłos miastu Świdnica. Są też piękne hale sportowe… To wszystko tworzy doskonałe warunki do tego, aby męska siatkówka w Świdnicy istniała! Pomóżcie nam ją reaktywować! Żebyśmy nie musieli czekać na kolejnego naszego przedstawiciela w ramach DZPS kolejnych kilka czy kilkanaście lat… Przewróćmy męską siatkówkę ligową w Świdnicy – apelują zawodnicy Wektora Świdnica

Poprzedni artykułUkradła staruszce złotówki i dolary
Następny artykułPolsko-Czeski Rok Kultury rozpoczęty w Świdnicy [FOTO]