Strona główna Wydarzenia Studenci w rolach prokuratorów i obrońców

Studenci w rolach prokuratorów i obrońców

0

W Krzyżowej trwa kolejna edycja projektu Model International Criminal Court (MICC) University. Biorący w nim udział studenci z całego świata symulują procesy Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze. Tym razem do projektu zgłosili się przedstawiciele aż 8 państw. Do Krzyżowej przyjechało blisko 40 studentów z krajów takich, jak Białoruś, Chorwacja, Indie, Izrael, Polska, Niemcy, Stany Zjednoczone, Ukraina.

MICC (Model International Criminal Court) – Model Międzynarodowego Trybunału Karnego jest grą symulacyjną przeznaczoną dla uczniów i studentów, bazującą na historycznych casusach działań międzynarodowych trybunałów, takich jak proces Międzynarodowego Trybunału Wojskowego w Norymberdze czy Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii. Podczas MICC kilkudziesięcioosobowa grupa młodych ludzi z różnych krajów Europy przez kilka dni wspólnie przeprowadza postępowanie sądowe i wydaje wyroki na zbrodniarzy wojennych wcielając się w rolę sędziów, prokuratorów i obrońców.

Projekt MICC ma na celu promowanie Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, a także sprzyja rozpowszechnianiu wiedzy o prawach człowieka. Organizatorem jest  Kreisau-Initiative e.V. przy współpracy Fundacji “Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

/Fundacja Krzyżowa/