Strona główna Wydarzenia Świebodzice Stacja kolejowa do modernizacji

Stacja kolejowa do modernizacji

0

Stacja w Świebodzicach znalazła się planach modernizacji, która ma poprawić komfort podróży na trasie Wrocław-Wałbrzych-Jelenia Góra.

Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, szybciej, wygodniej i bezpieczniej będzie na trasie kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry. Zmodernizowane zostaną stacje w Świebodzicach i Wałbrzychu Szczawienko. W centrum Wałbrzycha powstanie nowy przystanek kolejowy, poprawiający układ komunikacyjny miasta.

W Świebodzicach zostaną przebudowane: układ torowy, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Nowe perony, o długości 300 m, będą dostosowane do obsługi pociągów dalekobieżnych. Przebudowane tory zapewnią możliwość prowadzenia ruchu pociągów na stacji z prędkością do 60 km/h (ze względu na geometrię toru z i ograniczenia terenowe). Przypomnijmy, że w 2013 roku zakończył się gruntowny remont budynku dworca w Świebodzicach, zrealizowany za prawie 3 miliony złotych przez PKP.

Roboty w ramach modernizacji linii Wrocłąw-Jelenia Góra obejmą również modernizację 8 obiektów inżynieryjnych – w tym 1 most i 1 wiadukt. Na pięciu przejazdach zostaną wymienione urządzenia zabezpieczające,  podnosząc poziom bezpieczeństwa ich użytkowników. Wartość całego zamówienia opiewa na 84 mln zł. Termin składania ofert upływa 11 maja br. Przewidziany okres realizacji wynosi od 32 do 35 miesięcy od dnia zawarcia umowy – informuje rzecznik PKP PLK..

 

Poprzedni artykułInteresujące nieruchomości nad Morzem Bałtyckim
Następny artykułKrajowa Rada Komornicza o okolicznościach postępowania w Świdnicy [OŚWIADCZENIE]