Strona główna Wydarzenia Strzegom Ponad milion na ścieżkę rowerową i chodnik

Ponad milion na ścieżkę rowerową i chodnik

0

Kolejny wniosek gminy Strzegom został pozytywnie oceniony przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej i otrzymał dofinansowanie ze środków europejskich. W latach 2017-18 powstanie ciąg pieszo-rowerowy na odcinku ponad 1,8 km wzdłuż Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu. Kwota dofinansowania – 1,2 mln zł.

Wybudowana zostanie dwukierunkowa droga rowerowa, chodnik, pojawi się energooszczędne oświetlenie (14 lamp), zatoka autobusowa i wiata przystankowa.

Dzięki realizacji projektu jeszcze w 2017 roku powstanie bezpieczny oświetlony ciąg pieszo-rowerowy od torów kolejowych w kierunku nowo powstałego centrum handlowego na obrzeżach miasta, natomiast do końca lipca 2018 roku – gotowa będzie całość inwestycji.

W połączeniu z powstałą w ramach polsko-czeskiego projektu „Szlak Kamienia” Aleją Rzeźb trwale odmieni się wizerunek Alei Wojska Polskiego, czyniąc z niej zarówno jedyną tego rodzaju atrakcję turystyczną na Dolnym Śląsku, jak i przyjazną oraz bezpieczną przestrzeń codziennie użytkowaną przez mieszkańców miasta. – Liczymy również na rezygnację przez część mieszkańców z poruszania się samochodami na rzecz komunikacji rowerowej, ponieważ ścieżka będzie przebiegać blisko dużego osiedla, terenów sportowo-rekreacyjnych, dworca autobusowego i kolejowego – podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

/UM Strzegom/