Strona główna Kultura Organy i chór na rozpoczęcie festiwalu

Organy i chór na rozpoczęcie festiwalu

0

Zuzanna Bator (organy) i Chór Kameralny “Ad Libitum” zainaugurują nowy festiwal w Świdnicy. Pierwszy koncert cyklu, którego osnową jest muzyka Feliksa Nowowiejskiego, zaplanowano na 7 maja o godz. 19.00 w Kościele Pokoju w Świdnicy. Wstęp na koncert jest wolny.

Festiwal „Nowowiejski – Świdnica – Organy” to cykl 11 koncertów w Kościele Pokoju i w kościele św. Józefa w Świdnicy, podczas których wykonywana będzie muzyka Feliksa Nowowiejskiego. W ramach Festiwalu wystąpią znakomici muzycy z Polski i zza granicy, organiści, soliści – śpiewacy i skrzypek, a także Chór Kameralny Ad Libitum pod dyrekcją Izabelli Zieleckiej-Panek. Od maja do grudnia 2017 roku w Świdnicy będziemy mogli usłyszeć muzykę organową i około organową Feliksa Nowowiejskiego, a także pokrewnych mu kompozytorów. Pragniemy ukazać sylwetkę tego niezwykłego twórcy w szerszym kontekście epoki, w której tworzył. Przy okazji koncertów muzycy wystąpią także podczas nabożeństw w Kościele Pokoju – „Hohe messe”, by uświetnić uroczystości kościelne wyjątkową muzyką. Inauguracja Festiwalu odbędzie się 7 maja, w niedzielę, o godzinie 19.00 w Kościele Pokoju w Świdnicy – opisują organizatorzy.

Festiwal dofinansowano przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach
programu „Nowowiejski 2017” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit, Urząd Miejski w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Kultury.