Strona główna 112 Ogrodowy złodziej w rękach policji

Ogrodowy złodziej w rękach policji

0

Łączne straty w kwocie prawie 4 tys. złotych powstały w wyniku szeregu kradzieży i włamań do których dochodziło w marcu tego roku w Świebodzicach, głównie na terenie ogródków działkowych. Z altanek i pomieszczeń gospodarczych ginęły przede wszystkim elektronarzędzia. Tamtejsi policjanci zatrzymali podejrzewanego o te czyny mężczyznę, który usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy.

W marcu do Komisariatu Policji w Świebodzicach pięciokrotnie zgłaszały się osoby, informując o dokonanych włamaniach bądź kradzieżach na ich szkodę, gdzie sprawca w porze nocnej dostawał się do wnętrza altanek ogrodowych, bądź pomieszczeń gospodarczych. Przedmiotem zainteresowania złodzieja były głównie elektronarzędzia, takie jak kosiarki, podkaszarki, szlifierki, wiertarki, czy piła łańcuchowa. Amator cudzej własności nie pogardził również rowerem, leżakami, a nawet sześćdziesięcioma metrami kwadratowymi ogrodzenia.

Pracujący nad tymi sprawami świebodziccy funkcjonariusze, po przeanalizowaniu materiału dowodowego doszli do wniosku, że sprawcą wszystkich opisanych czynów jest najprawdopodobniej ta sama osoba.

Aktualnie policjanci pracują nad odzyskaniem skradzionego mienia, ustalają także, czy 50-latek nie ma na koncie innych przestępstw. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy, opr. red./