Strona główna Kultura Najpiękniejsze kartki wybrane

Najpiękniejsze kartki wybrane

0

Setki pięknych projektów i bardzo trudny wybór tych, które powinny zostać nagrodzone – to największe dylematy komisji konkursowej, decydującej o wyłonieniu zwycięzców dorocznego konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną w Świebodzicach. Za każdym razem prace zaskakują pomysłowością, precyzją i kunsztem wykonania.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom i wyróżnionym miało miejsce w środowe popołudnie, 5 kwietnia. Sala Miejskiego Domu Kultury zapełniła się małymi i dużymi artystami, a każdy z zaciekawieniem zerkał na przygotowane dyplomy i kolorowe torby z ukrytymi wewnątrz prezentami.

Nagrody wręczyli wspólnie Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, organizator konkursu oraz Marzena Makieła, dyrektor świebodzickiego oddziału banku BZ WBK Santander, będącego partnerem konkursu.

– Bardzo, bardzo dziękujemy za kolejne, wspaniałe prace, uwierzcie Państwo, że posiedzenia komisji i wybór najlepszych kartek są bardzo burzliwe, bo chcielibyśmy móc nagrodzić wszystkich – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Jest mi szczególnie miło, że obchodzimy już 10. edycję konkursu, a z każdym rokiem przybywa osób, które biorą w nim udział. A mnie szczególnie cieszy fakt, że kartki wykonywane są bardzo często rodzinnie, pokoleniowo.

Komisja wybrała 8 zwycięskich prac. Nagrodzone kartki zostały wydrukowane i wysłane przez samorząd do zaprzyjaźnionych instytucji z życzeniami świątecznymi. Jedna kartka zawsze wędruje do Watykanu.

Konkursy na kartki świąteczne (bożonarodzeniową i wielkanocną), organizowane przez świebodzicki samorząd od lat cieszą się niesłabnącą popularności. A w najbliższy wtorek, 11 kwietnia, poznamy zwycięzców konkursu na najładniejszą ozdobę wielkanocnego stołu.

Kartki nagrodzone:

1. Adrian Hasik – Dom Pomocy Społecznej/Publiczne Przedszkole nr 2
2. Maja Zaborowska – Publiczne Przedszkole nr 3
3. Kamila Dulska – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3
4. Julia Mikoda – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
5. Patrycja Kilińska – Publiczne Gimnazjum nr 1
6. Michał Mielczarek – Publiczny Zespół Szkół Integracyjnych
7. Martyna Beker – Publiczny Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych
8. Michał Pfister – Środowiskowy Dom Samopomocy

/UM Świebodzice, opr. red./